Z Foltýna dělají p*tomce. Vládní poslanci! Šarapatka je v šoku

11.10.2024 18:52 | Monitoring

Bývalý radní ČT Zdeněk Šarapatka je rozezlen, že z připravované novely mediálního zákona nejspíše po shodě opozičních i vládních poslanců zmizí pasáž o postupu veřejnoprávních médií proti dezinformacím. Pasáž, kterou prosazovali Piráti, by měla být nově nahrazena slovy o „přispívání k mediální gramotnosti“. Podle Šarapatky tím vládní poslanci dělají pitomce z Otakara Foltýna a radovat se tohoto rozhodnutí může jen „rusák“.

Z Foltýna dělají p*tomce. Vládní poslanci! Šarapatka je v šoku
Foto: Facebook.com
Popisek: Zdeněk Šarapatka s generálním ředitelem ČT Petrem Dvořákem

V rámci druhého čtení vládní novely mediálního zákona se řeší primárně výše koncesionářských poplatků. Zatímco vláda navrhuje zvýšení poplatků, opozice naopak mluví o jejich úplném zrušení.

Jeden z pozměňovacích návrhů novely se týkal i pasáže, kterou do novely prosazovali Piráti. Ti chtěli, aby Česká televize a Český rozhlas „přispívaly k postupu proti dezinformacím při respektování svobody slova“. Skupina poslanců ANO navrhla tuto novinku úplně škrtnout, protože zákonným úkolem ČT a ČRo už je poskytovat objektivní, ověřené, všestranné a ve svém celku vyvážené informace pro svobodné vytváření názorů.

„Není ani zřejmé, kdo bude samotným arbitrem toho, co je, a co není dezinformace. Samotný právní řád České republiky pojem dezinformace nezná. Současně by tento výklad implicitně vedl k vytvoření mediálního prostoru v médiích veřejné služby pro samotné dezinformace,“ namítají poslanci ANO podle informací severu lupa.cz.

Vládní poslanci Jan Lacina (STAN) a Jan Jakob (TOP 09) proto připravili alternativní úpravu, podle které by se „postup proti dezinformacím“ nahradil „přispíváním k mediální gramotnosti“. Pojem „mediální gramotnost“ totiž v právním řádu existuje, konkrétně ve vysílacím zákoně a předejde se tedy výkladovým nejasnostem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč nejste ve vedení strany?

Pokud vím, ani jste se o to neucházel. Proč? Přijde mi, že jste dobrý politik a vaše plus je i v tom, že dokážete jednat se všemi, což ne každý v ANO dokáže

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

v jednom má Šaratice pravdu: "Tahle země fakt není pro rovné s páteří". No, to nám dokazujete dnes a denně., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusevčelka , 11.10.2024 19:42:06
kdo má rovnou páteř a nechce ji před vámi ohýbat, je dehonestován, pronásledován, vyhazován z práce, prohlašován za dezoláty, dezinformátory, ruské šváby.

|  24 |  0

Další články z rubriky

Konec. Vláda má důvěru. Opozice zase vztek na Babiše

20:50 Konec. Vláda má důvěru. Opozice zase vztek na Babiše

Vláda Andreje Babiše má nadále důvěru Sněmovny. Pro návrh na nedůvěru se vyslovilo 84 poslanců opozi…