Z Prahy 1 se stalo turistické ghetto, prohlašuje koalice, která chce centrum vrátit místním

04.09.2014 20:41

Koaliční uskupení „My, co tady žijeme“ kandidující na Praze 1 ve čtvrtek představilo své kandidáty a program. Jedná se o koalici hnutí Starostové a nezávislí, KDU-ČSL a hnutí Iniciativa občanů. Kandidáti jsou znepokojeni stavem Prahy 1, který podle nich znemožňuje důstojný život tamních občanů. Z centra města se podle nich stalo turistické ghetto.

Z Prahy 1 se stalo turistické ghetto, prohlašuje koalice, která chce centrum vrátit místním
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pohled na chrám sv. Víta v areálu Pražského hradu
reklama

Podle jedničky na kandidátce Aleny Ježkové se současné vedení radnice první pražské městské části na billboardech chlubí, co všechno chtějí po volbách udělat, ale už nejsou schopni říct, proč to nedělali během uplynulých čtyř let.

Výhodou kandidátů prý je, že všichni dlouhou dobu a rodiny některých už po několik generací na Praze 1 žijí, a proto vědí, co městská část potřebuje a co zdejší obyvatelé chtějí a nechtějí. „Koalice skýtá věrohodné záruky, že program vychází z potřeb obyvatel a bude je také naplňovat. Navíc toto uskupení reprezentuje průřez napříč společenskými a politickými proudy. Nikdo z našich kandidátů se nepotřebuje ‚zajistit‘ v politice, neboť všichni jsou dostatečně úspěšní ve svých oborech,“ uvádí koalice s příznačným názvem My, co tady žijeme.

Obyvatelé současné Prahy 1 jsou podle koaličního uskupení de facto vězni v turistickém ghettu a na samotné obyvatele prý radní vůbec neberou ohledy. „Nechceme být obtěžováni nadměrným hlukem z pouličních produkcí a nesmyslných akcí. Nechceme každou noc žhavit linku městské policie, protože naše děti nemůžou spát kvůli řádění podnapilých turistů. Nechceme nové developerské projekty, bez kontroly a konceptu devastující podobu a funkčnost historického centra. Chceme čisté a klidné ulice, nebát se v noci otevřít okno a chceme radnici, která svými občany nepohrdá,“ zmiňuje své priority koalice My, co tady žijeme, která spojuje kandidáty KDU-ČSL, Starostů a hnutí Iniciativa občanů na Praze 1.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

13:11 Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

Podpora pro konkurenčního kandidáta se nevyplácí. To, že podpořil v teplickém závodě o senátní křesl…