Druhou nejvyšší částku z rozpočtové rezervy, 300 milionů korun, dostalo ministerstvo zemědělství na zmírnění škod způsobených suchem na zemědělských plodinách a lesních školkách v roce 2015. Ministerstvo tehdy požadovalo původně z rezervy 1,24 miliardy korun, s tím ale nesouhlasil tehdejší ministr financí Andrej Babiš (ANO). Vláda pak loni v březnu schválila kompenzaci 600 milionů s tím, že půlka půjde z rozpočtové rezervy a druhých 300 milionů musí ministerstvo zemědělství najít ve svém rozpočtu.
Ministerstvo kultury dostalo z rezervy 290 milionů korun na navýšení rozpočtu na nákup budovy v dražbě pro Národní divadlo. Národní divadlo loni v květnu pořídilo v dražbě za zmíněnou částku budovu Themos. Objekt dříve divadlu patřil, ale přišlo o ni chybou při restitucích počátkem 90. let. Cena budovy se z vyvolávaných 87 milionů vyšplhala až na 290,05 milionu. Odhadní cena byla 124 milionů korun.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk
Česká koruna
Když se ukotví česká koruna v Ústavě, chápu to správně, že pak nikdy nebudeme moc přijmout Euro nebo že by se dalo platit Korunou i Eurem?
Další články z rubriky
19:40 To tu vládne prezident? Zle po setkání na Hradě
Jednání Andreje Babiše s prezidentem Petrem Pavlem o programovém prohlášení vlády vyvolalo ostré rea…
- 18:10 Raketa Dana spojená s korupcí. Takto
- 16:20 Babišova vláda vyvolala zhrození u známých firem. Přilétly sprosťárny
- 14:21 Exagent Mossadu: Hamás chce vidět Prahu plnou mešit
- 9:05 Krajní řešení, jak přinutit Petra Pavla respektovat vůli lidu. Je zde
- 13:17 Hoffman: Voliči ponížili novináře tím, že je neposlechli. A oni se mstí




