Z šedé myši Fischera klidně může být krysa, myslí si Kubera

18.02.2012 9:21

Senátor Jaroslav Kubera je už senátorem dvanáct let. Mnohokrát se vyjádřil proti přímé volbě, která byla nakonec prosazena. Následků se Kubera ale bojí i nyní, jak vysvětlil v rozhovoru pro server denik.cz.

Z šedé myši Fischera klidně může být krysa, myslí si Kubera
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera

Podle Kubery nejde o přímou volbu jako takovou, spíš o fakt, že jí nepředcházela téměř žádná systémová diskuze o ústavě. Všechno je pří šité příliš horkou jehlou. „Fischer už sbírá podpisy, přitom ale neví, jak to bude legislativně podchycené. Já bych třeba navrhoval, že podpisy pod peticí musejí být ověřené,“ říká Kubera v rozhovoru pro denik.cz.

Sobotka nemá šanci

„Vůbec považuji za nespravedlivé, že stejnou váhu vzhledem k nominaci má deset senátorů, dvacet poslanců, a 50 tisíc občanů. Z toho také plyne, že Senát může vyprodukovat nekonečné množství kandidátů. Ústava přece neříká, že to nemůžu podepsat zároveň Bobošíkové, Töpferovi, Klausové i Fischerovi,“ vysvětluje Kubera.

Jiří Pehe nedávno napsal, že by bylo dobré mít jednou prezidenta „šedou myš“. „Podle mne se z šedé myši může stát krysa. Znáte tu říkanku: Všechny myši v šedé chýši mají šaty šedé. Všechny myši v šedé chýši šedý myšák vede. Všechny myši v šedé chýši mají šedé šaty. Všechny myši v šedé chýši šedý myšák klátí. Jan Fischer je typickým příkladem člověka, u něhož je to riziko mimořádně vysoké,“ tvrdí Kubera.

SLEDUJEME téma: Přímá volba prezidenta

Podle Kubery hrozí nebezpečí, že lidmi zvolený prezident bude svůj mandát považovat za mnohem silnější – proto by mohl premiérovi házet klacky pod nohy. „U Přemysla Sobotky se toho nebojím, na to je příliš zkušený. Jemu hrozí něco jiného. Řekl jsem mu, že když zvedl ruku pro přímou volbu, jeho prezidentství skončilo, protože v přímé volbě nemá nejmenší naději,“ prohlásil Kubera.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dvojjazyčné politické školení po osmdesáti letech. Martin Koller primátoru Hřibovi poradil, co má s celou „havlérkou“ spáchat nyní.

20:46 Dvojjazyčné politické školení po osmdesáti letech. Martin Koller primátoru Hřibovi poradil, co má s celou „havlérkou“ spáchat nyní.

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Martin Koller utrpěl v minulém týdnu opravdu nevšední zážitek- dvojj…