Za blond vlasy a příliš „provokativní oblečení“ brutální nakládačka. Migranti řádili ve Vídni

07.05.2016 6:45

Dvacetiletá studentka herectví byla brutálně napadena čtyřčlenným afghánským gangem na nádraží ve Vídni. Podle výpovědi dívky ji útočníci obviňovali z toho, že má příliš vyzývavé oblečené a blond vlasy.

Za blond vlasy a příliš „provokativní oblečení“ brutální nakládačka. Migranti řádili ve Vídni
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Kolem iráckého města Dahúk je nespočet uprchlických táborů

Celý incident se odehrál ve Vídni na nádraží Westbahnhof, kde dívka čekala na vlak na lince S6. „Čekala jsem na vlak, když ke mně přistoupil nějaký muž a začal hovořit cizím jazykem. Poté mi začal sahat na vlasy a dával najevo, že jsou pro něj moje blond vlasy nepřijatelné. Řekla jsem mu, ať na mě nesahá a odejde, což se také stalo. Jenže krátce poté se vrátil s dalšími třemi kumpány,“ svěřuje se dívka, která pro média uvedla jen své křestní jméno Sabina.

Rozzuření násilníci dívku napadli a okradli o kabelku i platební karty. Mlátili jí ve vzteku hlavou o zem a poté se dali na útěk. „Z jejich slov jsem pochopila, že pochází z Afghánistánu. Ležela jsem na nástupišti a ztrácela postupně vědomí. Nikdo mi však nepomohl,“ říká očividně stále vystrašená studentka, která musela být ošetřena v nemocnici. Utrpěla značné modřiny a podlitiny na hlavě, rameni a lokti. Viditelné stopy brutálního násilí také nese její páteř a kyčel.

Dívka byla dle svých slov po útoku velmi vystrašená. Po výslechu na policii však její obavy vystřídal vztek. „Teď jsem spíš hodně naštvaná. Po útoku mi totiž na policejní stanici řekli, že by se ženy neměly po osmé večerní hodině samy pohybovat na ulici. Vedle toho mi policisté také radili, abych změnila barvu vlasů a neoblékala se tak provokativním způsobem. Nepřímo mi tak vlastně sdělili, že si za to mohu částečně sama. To je drzost nejvyššího kalibru,“ zlobí se dívka.

„Rady policistů považuji za naprosto scestné. V každém případě se nyní budu vyhýbat pobytu ve větším davu. Rozhodla jsem se také, že letos vynechám účast na koncertu Danube Island festival,“ uvádí Sabina, které prý policisté také sdělili, že podobné útoky jsou nyní ve Vídni na denním pořádku. Na otázku, co by dělala, kdyby ty čtyři násilníky potkala ještě jednou, má jasnou odpověď. „Okamžitě bych si z kabelky vzala pepřový sprej a nastříkala jim to do obličeje.“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Proč nikdo z EU neinicuje jednání o míru?

Určitě je to s Putinem těžké, ale když se o to nikdo nebude pokoušet, jak jinak válku ukončit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

V roce 2020  to řekl. O dva roky později žaloba. Zrovna když chtěl kandidovat. Už bijí na poplach

14:50 V roce 2020 to řekl. O dva roky později žaloba. Zrovna když chtěl kandidovat. Už bijí na poplach

Komunistu Josefa Skálu čeká soud za výroky pronesené v roce 2020 o masakru v Katyni. Skála a další o…