Za co padají hlavy u Okamury? Server to zjišťoval u vyloučených členů

12. 8. 2019 17:19

O konci v SPD Tomio Okamury promluvil s Deníkem N podnikatel Pavel Hornát. Hnutí jej nejprve oslovilo a dokonce stál u zrodu buňky SPD v pražských Čakovicích, když se však začal ptát na financování kampaně, narazil a byl vyhozen. Není jediný...

Za co padají hlavy u Okamury? Server to zjišťoval u vyloučených členů
Foto: Hans Štembera
Popisek: 5. celostátní konference hnutí Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura (SPD)

Hornáta nejprve zklamalo, když poté, co sám skládal kandidátku SPD v Čakovicích a stal se koordinátorem hnutí v Praze 3, nedostal důvěru, aby kandidátku v Praze 3 vedl. O pořadí na kandidátkách rozhodoval manažer hnutí SPD Jan Čížek, jehož však tehdejší členové SPD téměř ani neznali. 

Když následně volby v Praze nedopadly pro SPD příliš příznivě, padla vina právě na Čížka. „Čížek nikdy nikomu nic nedokladoval, neukazoval,“ uvádí pak Hornát k financování kampaně. K informacím o něm se ani nedostal. A jeho nespokojenost rostla, neboť si například všiml toho, že většina prostředků na kampaň do eurovoleb šla na tisk a distribuci novin, jež vydává Čížek. A podle všeho šlo o miliony, konkrétně 8,8 milionu. 

  • Původní text ZDE

„Ptal jsem se na to několikrát, písemně i na konferenci, nikdy jsem žádnou odpověď nedostal. Řekli mi: ‚Drahý Pavle, zavolej si republikovému předsednictvu.‘ Tak jsem to poslal Tomiovi osobně,“ uvádí k této problematice Hornát. Netrvalo dlouho a z hnutí byl vyloučen. 

Nesouhlas s financováním pak projevila i předsedkyně buňky SPD na Praze 6, která následně od okamurovců odešla. Vyhazov z hnutí za dotazy na finance měl pak dostat i člen buňky v Praze 12 Vít Novotný. „Stejný osud potkal i někdejšího kandidáta do Senátu na Praze 4 Jiřího Kocmana nebo koordinátora SPD v Praze 12 Petra Hájka. Ten si v srpnu na Facebooku postěžoval, že byl vyloučen kvůli porušení stanov, aniž by se dozvěděl v čem,“ píše Deník N.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomáš Klus smutní. Zkoušel vzít Nohavicu na milost, ale už je toho příliš

20:59 Tomáš Klus smutní. Zkoušel vzít Nohavicu na milost, ale už je toho příliš

Zpěvák Tomáš Klus se na svém Facebooku tvrdě pustil do textaře a zpěváka Jaromíra Nohavici. Připomín…