Za klesající vzdělanost může ministerstvo, míní zástupce šéfinspektorky

04.11.2012 19:04 | Zprávy

Za poslední devět let klesá vzdělanost v České republice. Podle Libora Vacka za to nemohou ani tak učitelé, jako spíše různá ne vždy promyšlená opatření z ministerstva školství.

Za klesající vzdělanost může ministerstvo, míní zástupce šéfinspektorky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studenti

Studie Idea-Cerge EI zkoumala před několika měsíci úroveň vzdělanosti v jednotlivých státech. Česko skončilo přibližně v polovině. Studie však odhalila, že za posledních devět let vzdělanost v ČR spíše klesá.

„To, co je možná příčinou toho mírného poklesu, je spíš důsledek nějakých ne vždycky promyšlených opatření z ministerstva,“ uvedl na rádiu Bonton náměstek ústřední školní inspektorky pro informatiku a ekonomiku. Podle něj za to ani tak nemohou sami učitelé jako spíše koncepční změny z resortu školství.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pan

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Zajímalo by mě, s kým byste případně šli do koalice?

Protože teď všechny vaše koaliční partnery dost ostře kritizujte. Hlavně STAN a ODS. Zajímá mě, zda jsou pro vás přijatelní jako koaliční partneři? Protože jestli ne, tak s kým jiným byste do koalice šli? Nebo jste usoudili, že bude jen opoziční stranou, jako třeba SPD, které to evidentně vyhovuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zklamaný Petr Kramný bojuje dál. Řekl nám o své další naději

4:44 Zklamaný Petr Kramný bojuje dál. Řekl nám o své další naději

Odsouzený Petr Kramný je zklamán tím, že ESLP odmítl jeho stížnost. Jak však řekl ParlamentnímListům…