Za vším hledej Bartáka, píše Dienstbier k odvolání Lessyho

30.08.2012 21:39 | Zprávy
autor: vfe

Nad odvoláním policejního prezidenta Petra Lessyho se zamyslel také senátor a kandidát na prezidenta Jiří Dienstbier (ČSSD). Za vším vidí „šedou eminenci“ české politiky Martina Bartáka, který figuruje v kauzách CASA a Tatra.

Za vším hledej Bartáka, píše Dienstbier k odvolání Lessyho
Foto: ČSSD
Popisek: Prezidentský kandidát Jiří Dienstbier

Dienstbier poukazuje na souvislost mezi účelovým odvoláním Lessyho, zatčením svědka v kauze CASA podplukovníka Karla Daňhela a obvinění šéfa společnosti Tatra Ronalda Adamse. Společným jmenovatelem je prý Martin Barták.

Barták býval náměstek Kalouska. A byl to ministr financí, kdo tlačil na Lessyho

Na Lessyho navíc tlačil ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09), aby dal ruce pryč od kauzy CASA. Barták býval Kalouskův náměstek, zdůrazňuje Dienstbier ve svém článku na ParlamentníchListech.cz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Veronika Vrecionová byl položen dotaz

Zrádci ve sněmovně

Smutníte, že jsou ve sněmovně zrádci. Proč jste jim ale umožnili, aby tam byli? Proč jste se nepokusili vyjednat třeba s Babišem koalici?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Naprostý cynismus. Co v debatě o sjezdu sudetských Němců nezaznělo

11:15 Naprostý cynismus. Co v debatě o sjezdu sudetských Němců nezaznělo

Brněnský sjezd Sudetoněmeckého landsmannschaftu jako politická provokace, nebo přirozené vyústění ev…