Záchranka ve Sněmovně. Poslance Svobodu z ODS našli ležet u výtahu, je podezření na mrtvici

15.05.2019 15:42

Místopředseda zdravotního výboru a lékař Bohuslav Svoboda (ODS) ve středu kolem poledne zkolaboval v Poslanecké sněmovně. Ležícího u výtahu jej našel jeho poslanecký kolega, který okamžitě zavolal záchrannou službu. Záchranáři Svobodu převezli do nemocnice ve Střešovicích s podezřením na mozkovou příhodu, informoval server Novinky.cz.

Záchranka ve Sněmovně. Poslance Svobodu z ODS našli ležet u výtahu, je podezření na mrtvici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Svoboda
reklama

Zatím nejsou bližší informace o zdravotním stavu Svobody známy. „Mohu potvrdit, že jsme vyjeli na pomoc 75letému muži na Malostranské náměstí. Měl neurologické potíže,“ uvedla mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová s tím, že po stabilizování a ošetření byl převezen do Ústřední vojenské nemocnice.

Svobodu, ležícího před dveřmi výtahu, našel údajně jeho poslanecký kolega, který ihned zalarmoval záchranáře. Podle informací Práva si někdejší pražský primátor Svoboda mezi kolegy ve Sněmovně nikdy na žádné zdravotní potíže předtím nestěžoval.

Podobná situace se stala i v minulosti, kdy záchranná služba ve Sněmovně zasahovala vloni v září v případě Karla Schwarzenberga (TOP 09). Ten byl po pádu převezen rovněž do ÚVN ve Střešovicích. V lednu 2017 sanitka ze Sněmovny odvezla šéfa poslanců hnutí ANO Jaroslava Faltýnka, který zkolaboval, když mu praskl žaludeční vřed.

Původní zdroj ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mirek Kalousek má ďábelský plán. Fakt nemám strach, že bychom o něj přišli. Zeptali jsme se ve sněmovně a dozvěděli se o jeho „odchodu“ velmi zajímavé věci

16:46 Mirek Kalousek má ďábelský plán. Fakt nemám strach, že bychom o něj přišli. Zeptali jsme se ve sněmovně a dozvěděli se o jeho „odchodu“ velmi zajímavé věci

Konec Miroslava Kalouska v politice? Zkušení čeští političtí hráči tomu příliš nechtějí věřit. Parla…