Začíná to být zajímavé. Na vypálenou Kliniku dorazil Jiří X. Doležal, i když ho tam vůbec nechtěli. Čtěte, co se semlelo

11.02.2016 18:37

Na facebooku Autonomního sociálního centra Klinika se ve středu objevilo vyjádření, že je i přes jejich výslovný nesouhlas navštívil redaktor časopisu Reflex Jiří X. Doležal i s fotografem. Vzhledem k tomu, že představitelé Kliniky s tvorbou pana Doležala nesouhlasí, slušně jej požádali, aby odešel. A pod vyjádřením se strhla mela.

Začíná to být zajímavé. Na vypálenou Kliniku dorazil Jiří X. Doležal, i když ho tam vůbec nechtěli. Čtěte, co se semlelo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří X. Doležal
reklama

„Dnes nás navštívil Jiří X. Doležal z časopisu Reflex spolu se svým fotografem. Učinil tak i přesto, že jsme mu dopředu odmítli poskytnout rozhovor, protože jeho texty jsou dle našeho názoru dlouhodobě daleko za hranou,“ stojí ve vyjádření centra.

Pro zachování bezpečí všech návštěvníků je podle představitelů centra nutné odmítnout „tolerovat lidi, kteří propagují a otevřeně se hlásí k sexismu, násilí na ženách a xenofobním stereotypům“.

Doležala nakonec „po krátké diskusi slušně požádali o opuštění objektu“, vše v rámci zachování bezpečného a příjemného prostoru pro ostatní návštěvníky Kliniky.

Pod tímto vyjádřením se pak v komentářích strhla diskuse a mnozí přispěvatelé se opřeli do samotného vedení centra, a to nejen proto, že představitelé centra napsali, že fotograf vyfotil několik fotografií, které následně odmítl smazat. „A určitě napíše blbost, co ublíží,“ psali.

„Podle mého skromného soudu se osazenstvo Kliniky zachovalo jako množina idiotů (a to jsem se jich o weekendu na svém blogu zastával!). Odmítnout interview někomu jen kvůli jeho odlišnému názoru, to je především visitka jejich vlastní intolerance,“ napsal Tomáš Pecina a jeho komentář se setkal s druhým nejvyšším počtem „lajků“.

Na druhou stranu se našli i tací, kteří se naváželi do samotného redaktora. „Doležal se pere akorát za svou svobodu, nic, co nesouvisí s jeho vlastním životním stylem, ho nikdy nezajímalo a naopak svobodu jiných krutě napadal,“ napsala kriticky Veronika Jelínková, která si vysloužila nejvíce souhlasu z celé diskuse.  

Celé vyjádření:

Dnes nás navštívil Jiří X. Doležal z časopisu Reflex spolu se svým fotografem. Učinil tak i přesto, že jsme mu dopředu odmítli poskytnout rozhovor, protože jeho texty jsou dle našeho názoru dlouhodobě daleko za hranou. Klinika je otevřeným prostorem, ale aby mohla zůstat bezpečným místem pro všechny, nemůžeme v ní tolerovat lidi, kteří propagují a otevřeně se hlásí k sexismu, násilí na ženách a xenofobním stereotypům. 
Jiřího X. Doležala jsme po krátké diskusi slušně požádali o opuštění objektu. Podobné konflikty nás netěší, ale snažíme se být v těchto věcech důslední, protože nám jde o to, aby se lidé navštěvující Kliniku mohli v prostoru cítit dobře.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: spa
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Strašně zlý. To musí být fake!“ FOTO, které vystavila ODS na sociální síti, pobouřila veřejnost

21:35 „Strašně zlý. To musí být fake!“ FOTO, které vystavila ODS na sociální síti, pobouřila veřejnost

ODS se v tomto týdnu finálně dohodla na spojení s KDU-ČSL a TOP 09 do příštích parlamentních voleb. …