Začíná to být zajímavé. Na vypálenou Kliniku dorazil Jiří X. Doležal, i když ho tam vůbec nechtěli. Čtěte, co se semlelo

11.02.2016 18:37

Na facebooku Autonomního sociálního centra Klinika se ve středu objevilo vyjádření, že je i přes jejich výslovný nesouhlas navštívil redaktor časopisu Reflex Jiří X. Doležal i s fotografem. Vzhledem k tomu, že představitelé Kliniky s tvorbou pana Doležala nesouhlasí, slušně jej požádali, aby odešel. A pod vyjádřením se strhla mela.

Začíná to být zajímavé. Na vypálenou Kliniku dorazil Jiří X. Doležal, i když ho tam vůbec nechtěli. Čtěte, co se semlelo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří X. Doležal

„Dnes nás navštívil Jiří X. Doležal z časopisu Reflex spolu se svým fotografem. Učinil tak i přesto, že jsme mu dopředu odmítli poskytnout rozhovor, protože jeho texty jsou dle našeho názoru dlouhodobě daleko za hranou,“ stojí ve vyjádření centra.

Pro zachování bezpečí všech návštěvníků je podle představitelů centra nutné odmítnout „tolerovat lidi, kteří propagují a otevřeně se hlásí k sexismu, násilí na ženách a xenofobním stereotypům“.

Doležala nakonec „po krátké diskusi slušně požádali o opuštění objektu“, vše v rámci zachování bezpečného a příjemného prostoru pro ostatní návštěvníky Kliniky.

Pod tímto vyjádřením se pak v komentářích strhla diskuse a mnozí přispěvatelé se opřeli do samotného vedení centra, a to nejen proto, že představitelé centra napsali, že fotograf vyfotil několik fotografií, které následně odmítl smazat. „A určitě napíše blbost, co ublíží,“ psali.

„Podle mého skromného soudu se osazenstvo Kliniky zachovalo jako množina idiotů (a to jsem se jich o weekendu na svém blogu zastával!). Odmítnout interview někomu jen kvůli jeho odlišnému názoru, to je především visitka jejich vlastní intolerance,“ napsal Tomáš Pecina a jeho komentář se setkal s druhým nejvyšším počtem „lajků“.

Na druhou stranu se našli i tací, kteří se naváželi do samotného redaktora. „Doležal se pere akorát za svou svobodu, nic, co nesouvisí s jeho vlastním životním stylem, ho nikdy nezajímalo a naopak svobodu jiných krutě napadal,“ napsala kriticky Veronika Jelínková, která si vysloužila nejvíce souhlasu z celé diskuse.  

Celé vyjádření:

Dnes nás navštívil Jiří X. Doležal z časopisu Reflex spolu se svým fotografem. Učinil tak i přesto, že jsme mu dopředu odmítli poskytnout rozhovor, protože jeho texty jsou dle našeho názoru dlouhodobě daleko za hranou. Klinika je otevřeným prostorem, ale aby mohla zůstat bezpečným místem pro všechny, nemůžeme v ní tolerovat lidi, kteří propagují a otevřeně se hlásí k sexismu, násilí na ženách a xenofobním stereotypům. 
Jiřího X. Doležala jsme po krátké diskusi slušně požádali o opuštění objektu. Podobné konflikty nás netěší, ale snažíme se být v těchto věcech důslední, protože nám jde o to, aby se lidé navštěvující Kliniku mohli v prostoru cítit dobře.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: spa

JUDr. Ondřej Veselý byl položen dotaz

Pane Judr.Veselý,

jak vám mohou dnes věřit občané jako levici ? Nu a tak jdou na ty demonstrace s těmito jak jste napsal "Dezoláti " z levice krom slov napsaných na PL, dnes není vidět jiná snaha. Nebo si myslíte, že současná vláda se bude řídit vašimi doporučeními ? Byla jsem vašim voličem a mnoho mých známých, vá...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladý Stropnický vystoupil: Liberálové? Obslužná třída velkého byznysu. Mluví o Tchaj-wanu, ale ve skutečnosti...

23:04 Mladý Stropnický vystoupil: Liberálové? Obslužná třída velkého byznysu. Mluví o Tchaj-wanu, ale ve skutečnosti...

„Dopředu naplánovaný podvod na voličích.“ Tak hodnotí Matěj Stropnický snahu miliardáře Jana Barty r…