Podle Zlámalové přicházejí společenské nálady v pravidelných vlnách, které se dají za pomoci historie celkem věrohodně odhadovat. Při delší stagnaci životní úrovně, obzvláště po letech silného růstu, obvykle nastává hluboká frustrace, která obvykle končí tažením proti korupčníkům a vůbec všem, o kterých se domníváme, že naše spravedlivé bohatství kradou. Toto nastává i v zemích, kde korupce objektivně není nijak zásadním problémem.
Česká republika si první takový cyklus zažila koncem devadesátých let, když Miloš Zeman vyhrál volby s programem „političtí prominenti do tepláků“. Druhá se pak vzedmula za vlády Petra Nečase, který rozvázal ruce policistům a státním zástupcům, aby tito lidé nakonec právě jeho smetli.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

20:40 Zcela otevřený Orbán: Vyhlídka na evropské zemětřesení
Viktor Orbán v rozhovoru shrnul, z čeho pramení evropské problémy a proč Evropa míří k porážce. Sám …
- 18:00 „Jedete v dozimetru, bitcoinu, kampeličce“. Jiří Pospíšil neposlouchal rád
- 16:05 Ceny se tu blíží Západu, životní úroveň mnohem méně, rozebírá ekonom
- 5:30 Havel jim udělil milost. Pravda o únosu letadla z majora Zemana
- 20:37 Loutkáře máte v Rusku, soptila Leyenová. Sype se jí prý i vlastní frakce
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary