Žádné politické projevy! Zaorálek o státním pohřbu Karla Gotta

03.10.2019 8:07 | Zprávy
autor: vef

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) promluvil ve včerejším pořadu Události, komentáře k úmrtí populárního českého zpěváka Karla Gotta. Řeč byla i o možnosti státního pohřbu, kterou schválila vláda.

Žádné politické projevy! Zaorálek o státním pohřbu Karla Gotta
Foto: reprofoto: ČT24
Popisek: Lubomír Zaorálek ve vysílání ČT24

Úvodem Zaorálek promluvil o Gottovi jako o osobnosti. „Jeho osobnost mně připadá, to, jak on říká, že si cenil těch lidských setkání, toho, že lidi drží pohromadě. On tu práci svou dělal tak, že toužil po tom, aby dával lidi dohromady. A mně připadá, že v tom socialistickém období se poměrně těžko hledala identita, v té poměrně zvláštní atmosféře. A vlastně, když ji nedávala politika, tak vlastně Karel Gott vyplňoval i tento prostor, na němž se vlastně ta společnost sjednocovala. On spojoval generace, on vlastně procházel desetiletími, a zvláště to, co říkáte, že nakonec i po tom listopadu 89 on nějak spojoval tu minulost s tou současností. To, že se tohle mu povedlo, to je mimořádné, a v tom byl naprosto výjimečný,“ poznamenal Zaorálek. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Igor Červený byl položen dotaz

Evropský koordinovaný přístup

Myslíte, že lze na něco takového fakt spoléhat, a že to přinese něco pozitivního? Vždyť za většinu problémů co se týká energetiky a nejen jí může podle mě právě EU svou politikou nebo to snad vidíte jinak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tohle jsou dezinformace.“ Kalousek udeřil na Pokornou z Deníku N

18:45 „Tohle jsou dezinformace.“ Kalousek udeřil na Pokornou z Deníku N

Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek zareagoval na výtky novinářky Zdislavy Pokorné z Deníku N k…