Zadrželi další nelegální migranty v ČR, upozornil Okamura s výtkou na Hamáčka

30. 11. 2020 17:12

„Sluníčkáři stále tvrdí, že u nás žádní nelegální imigranti nejsou. Přitom cizinecká policie v Jihomoravském kraji zadržela na konci minulého týdne na dálnicích dalších 12 nelegálních migrantů, čtyři Syřany a osm Afghánců. Kdyby místo boje s tzv. „předsudečnou nenávistí“ bojoval ministr vnitra Hamáček se skutečnou islámskou nenávistí a zajistil hlídání našich hranic,“ napsal Tomio Okamura na fcebooku.

Zadrželi další nelegální migranty v ČR, upozornil Okamura s výtkou na Hamáčka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura
reklama
To se ale prý nestane. „Protože podle něj je „islám pro lidstvo důležitý“ a je nutné trestat „islamofobii“,“ dodává. 
 
„Hnutí SPD nechce, abychom dopadli stejně jako islamizovaná západní Evropa, kde se mnohdy lidé bojí vyjít na ulici, aby je nepobodali či nezavraždili imigranti. Odmítáme masovou imigraci a požadujeme možnost kontroly našich hranic, aby se sem nemohli dostat nelegální imigranti a teroristi,“ mluví za SPD její předseda. 
 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR
 
Připomeňme informaci, že policisté nedávno zadrželi na Vysočině na 104. kilometru dálnice D1 24 nelegálních muslimských migrantů. Doklady neměli a svoji totožnost nedokázali prokázat.
 

Anketa

Jste pro otevření obchodů a restaurací?

59%
41%
hlasovalo: 21325 lidí
„Pravděpodobně jde o Syřany a Turky. Před tím zadrželi celníci 48 nelegálních migrantů, kteří jsou patrně ze Sýrie. Týden dříve bylo zadrženo 35 nelegálních imigrantů z muslimských zemí,“ dodává Okamura.  
 
Uvolnění restrikcí po první vlně epidemie přilákalo do Česka tisíce cizinců, kteří v zemi pobývali nelegálně, píše deník Právo. Ve třetím čtvrtletí evidovala cizinecká policie na 4300 lidí bez potřebných dokumentů a povolení k pobytu, to je o téměř tři desítky jedinců více než loni ve stejném období.
 
„Přes dvě stě cizinců v letních měsících podle statistik cizinecké policie přes Česko cestovalo do Německa. Většinou šlo o Afghánce, Syřany nebo občany Alžírska. SPD je jednoznačně proti jakékoliv podpoře ilegální imigrace, voláme po ukončení jakékoliv její podpory, po ochraně našich hranic a po nemilosrdné deportaci všech ilegálních imigrantů zpět na kontinent, kam patří,“ vyzývá Okamura. 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

19:59 Útok na Německo. Navalnyj způsobil v Česku rozkol s velkým sousedem

ANKETA Další protiruské sankce? O této možnosti se začalo hovořit poté, co byl v Moskvě zatčen ruský…