Zahradil vysvětloval neúspěch Pospíšila: Kongres není hitparáda mediální popularity

20.01.2014 22:00

Novým 1. místopředsedou ODS se stal europoslanec Jan Zahradil. Porazil tak poměrně populárního exministra Jiřího Pospíšila. Jeho porážku si vysvětluje jasně – delegáti na stranickém kongresu chtěli nové tváře.

Zahradil vysvětloval neúspěch Pospíšila: Kongres není hitparáda mediální popularity
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil

„My jsme si, myslím, za to vytrpěli své,“ uvedl k ODS a kauze bývalého předsedy Petra Nečase europoslanec. „Myslím, že voliči nám dali dostatečnou lekci ve volbách v minulosti,“ dodal Jan Zahradil.

Podle něj se strana rozhodla na kongresu „nehrabat příliš v minulosti“, a tak nebyli ani pozváni bývalí předsedové. „Myslím, že teď na tomto kongresu na to nebyla chvíle,“ vysvětloval v Hyde parku na ČT.

Sám se stal 1. místopředsedou partaje. Zato Jiří Pospíšil a Miroslava Němcová, jejichž jména se často skloňují jako ta oblíbená u voličů, neuspěli a nestali se ani místopředsedy (Němcová na tuto pozici nakonec ani nekandidovala). „Symbolika toho kongresu je jasná: Delegáti kongresu zřejmě usoudili, že potřebují nové tváře,“ míní Zahradil. „Volební kongres není hitparáda mediální popularity.“

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Podle něj šlo jednoduše o to, aby z vedení zmizeli lidé, kteří byli nějak spojeni s vedením bývalým – i když proti němu vystoupili jako například Pospíšil. „Může to působit nespravedlivě, ale politika je nespravedlivá. A dávat tomu nějaké dodatečné významy by nebylo správné,“ dodal Zahradil.

„Miroslava Němcová je pro mě přirozenou kandidátkou na tak vysoký úřad,“ řekl pak na adresu bývalé šéfky Poslanecké sněmovny ohledně její možné kandidatury na prezidentku ČR. „Pokud to budu moci nějak ovlivnit, tak bych si určitě přál, aby se k jejímu jménu ODS v budoucnu přiklonila,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Facka rodinnému klanu Kroupů a Klímovi. Emocionální výkřiky, ale pravdu si neověří! Petr Žantovský varuje čtenáře a diváky. Na konkrétním pochybení

8:04 Facka rodinnému klanu Kroupů a Klímovi. Emocionální výkřiky, ale pravdu si neověří! Petr Žantovský varuje čtenáře a diváky. Na konkrétním pochybení

TÝDEN V MÉDIÍCH Za potřebné políčky pro mnohé novináře považuje Petr Žantovský dvě zprávy z tohoto t…