Zahradil z ODS: Hájek se zbláznil

01.10.2013 14:12

Europslanec Jan Zahradil (ODS) tvrdě odpověděl na slovní útok, kterého se dočkal ze strany Petra Hájka, bývalého tiskového mluvčího exprezidenta Václava Klause. Hájek na svém portále ProtiProud.cz napsal, že Zahradil je kariéristou a havlistou, který se spojí třeba i s Babišem, bude-li třeba. Zahradil Hájka za tato slova označil za blázna.

Zahradil z ODS: Hájek se zbláznil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Zahradil

"Pan Hájek se bohužel zřejmě definitivně zbláznil, což je mi líto, ale nemohu mu v tom nijak pomoci, měl k tomu již delší dobu nakročeno. S tím je třeba přistupovat k podobným jeho nesmyslným tvrzením, jako je toto," reagoval Jan Zahradil (ODS) pro Prvnízprávy.cz na dotaz, co říká na Hájkův článek z magazínu Protiproud.

Neberte si Klause do úst

Hájek označil Zahradila za kariéristu z více důvodů. Např. proto, že poskytl rozhovor serveru Česká pozice, který podporuje miliardář Andrej Babiš, předseda ANO. Pokud by se Zahradilovi nedařilo v ODS, byl by podle Hájka ochoten spojit se třeba právě s Babišem, aby se znovu mohl vrátit do Bruselu jako europoslanec.

"Bez ohledu na to, přes čí stranu se budete na jaře pokoušet obnovit svou vstupenku do bruselského ráje, přestaňte, prosím, především dále manipulovat s cennou značkou Václav Klaus. Nepatří vám. Ani té části umírající ODS, kterou reprezentujete. Jako zaměstnanec firmy Andrej Babiš a spol. máte větší šanci. Tam se čiňte," vzkázal také Hájek Zahradilovi.

Důvodů ke kritice má však Hájek podle všeho víc. Nelíbí se mu ani to, že Zahradil odmítl bližší spolupráci s uskupením britského euroskeptika Nigela Farage. Zahradil prohlašuje, že jeho britskému kolegovi schází podstatnější vliv doma, protože se mu zatím nepodařilo přesvědčit dostatek voličů. Nemá tudíž politickou sílu k prosazování svých záměrů.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šedesát miliard plus, a vám z toho pětislepenec nedá ani korunu. Vážení občané, Babiš odhalil vážné podezření

18:08 Šedesát miliard plus, a vám z toho pětislepenec nedá ani korunu. Vážení občané, Babiš odhalil vážné podezření

Expremiér Andrej Babiš (ANO) svůj pravidelný pořad Čau lidi přesunul na pondělí. Mimo jiné v něm dne…