Zahraniční pozorovatel k vydání Nečase: Ví se, že je u vás obrovská korupce

08.07.2013 14:31 | Zprávy

Olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan v pondělí požádal předsedkyni Poslanecké sněmovny Miroslavu Němcovou (ODS) o vyslovení souhlasu sněmovny k vydání odstupujícího předsedy vlády a poslance Petra Nečase (ODS) kvůli zahájení trestního stíhání. Co si o tom myslí francouzský novinář?

Zahraniční pozorovatel k vydání Nečase: Ví se, že je u vás obrovská korupce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ex-premiér Petr Nečas

„Ten vývoj se dal očekávat, po těch zatčeních a výsleších se k tomu schylovalo. Ale uvidíme, k čemu to nakonec dospěje, zda vůbec bude třeba s Petrem Nečasem soud. Ta kvalifikace toho, kvůli čemu jsou zadrženi ti lidé z jeho okolí, je dle mého totiž dost křehká,“ reagoval pro ParlamentníListy.cz Fabrice Martin Plichta, dopisovatel Le Monde. Jak dodal, samozřejmě to nepůsobí směrem k zahraničí dobře a vrhá to vše stín na českou politickou scénu.

Vše k žádosti o vydání Petra Nečase najdete ZDE

Česko a nepředvídatelnost

„Ovšem na druhou stranu ve Francii i jinde jsme ohledně České republiky připraveni už na všechno možné. Ví se, že je tady obrovská korupce na všech úrovních – od těch nejvyšších politických pater, po ta nejnižší, někde na malých vískách. Myslím, že ta připravenost na to, očekávat od Česka nepředvídatelné chování, začala už v dobách, kdy při evropském předsednictví ČR padla vláda Mirka Topolánka,“ poznamenal dále Plichta.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Alena Hechtová

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Zajímalo by mě, s kým byste případně šli do koalice?

Protože teď všechny vaše koaliční partnery dost ostře kritizujte. Hlavně STAN a ODS. Zajímá mě, zda jsou pro vás přijatelní jako koaliční partneři? Protože jestli ne, tak s kým jiným byste do koalice šli? Nebo jste usoudili, že bude jen opoziční stranou, jako třeba SPD, které to evidentně vyhovuje?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Žádné komunisty. Ani Hřiba. Turek u Moravce vytáčel levici

19:00 Žádné komunisty. Ani Hřiba. Turek u Moravce vytáčel levici

V druhé části svých Otázek přivítal Václav Moravec šéfa Pirátů Zdeňka Hřiba a europoslance Filipa Tu…