Zájem o očkování klesá. Ta svoboda. Komunisti nařídili očkování povinně... Virolog se postavil odmítačům

17.06.2021 16:25

Virolog Libor Grubhoffer se v rozhovoru pro Lidovky.cz velmi ostře vymezil proti odmítačům očkování proti koronaviru. Podle něj se chovají sobecky a hazardují. „Oficiální propagace je mizerná,“ uvedl.

Zájem o očkování klesá. Ta svoboda. Komunisti nařídili očkování povinně... Virolog se postavil odmítačům
Foto: Repro Youtube
Popisek: Koronavirus SARS CoV-2

Grubhoffer se úvodem rozhovoru vyjádřil k tomu, proč podle něj setrvale klesá zájem o očkování v České republice. „Pozorovaný úhrnný pokles zájmu o očkování je komplexní jev, který je důsledkem několika okolností. V první řadě je to nabytá svoboda v naší zemi po dlouhých desetiletích komunistické totality – tehdejší mocipáni očkování prostě nařídili, rádi přitom poukazovali na zlé kapitalisty, kteří nedopřejí všem občanům povinné očkování zadarmo,“ uvedl Grubhoffer se slovy, že sice naštěstí přišla v roce 1989 svoboda, s ní však také nežádoucí projevy výkladů pojmů svoboda a demokracie. A mezi to patří i odmítání očkování proti infekčním onemocněním. Podle něj je až neuvěřitelné, jak velká část populace lidí dokáže uvěřit všelijakým nesmyslům očerňujícím vakcinaci. 

„Každý, kdo odmítá očkování proti nakažlivým virovým či bakteriálním infekcím, hazarduje nejen se svým zdravím a životem, ale chová se sobecky vůči svému okolí. Nechat se očkovat a přispět tak svojí imunitou do celkové kolektivní (stádní) imunity lidského společenství, je projevem lidské solidarity a ta by měla být samozřejmostí v civilizovaných zemích,“ uvedl.

Podle jeho slov v současné době posílily šířící se nesmysly spojené s očkováním. „Bohužel oficiální propagace očkování státní správou či Ministerstvem zdravotnictví je na značně mizerné úrovni, vlastně není prakticky žádná, pomineme-li dobrovolníky z řad odborné veřejnosti a příkladný přístup České televize,“ dodal Grubhoffer.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

STOP. Fiala skončil povinné vakcíny

15:37 STOP. Fiala skončil povinné vakcíny

Premiér Petr Fiala po jednání vlády oznámil, že vláda neplánuje zavedení povinného očkování. „Důvody…