Zákaz politického islámu, vyhlásila Klára Samková

14.02.2019 11:04

Advokátka Klára Samková bude kandidovat ve volbách do Evropského parlamentu. Oznámila to na dnešní tiskové konferenci.

Zákaz politického islámu, vyhlásila Klára Samková
Foto: Hans Štembera
Popisek: Klára Samková

Samková nejprve připomněla svátek svatého Valentýna. „Tento dárek je vhodným ke dni svatého Valentýna pro vaše politicky uvědomělé partnery. Neopomeňte převázat růžovou stužkou a předat,“ podotkla Samková úvodem. „Druhé výročí se také vztahuje k 14. 2. , kdy v roce 1956 byl zahájen XX. sjezd KSSS, kdy Nikita Chruščov odsoudil kult osobnosti Josifa Stalina. Budeme doufat, že naše tisková konference vnese svěží vítr do politické scény,“ poznamenala.

„Počátky ideje mé kandidatury lze vidět v roce 2013, kdy vznikla facebooková skupina Islám v ČR nechceme. Na základě této skupiny, která se posléze přetavila v dnešní registrovaný spolek, vzniklo další hnutí, a to takzvaný Blok proti islámu, kde jsem byla aktivním členem,“ zmínila Samková a vzpomněla i na Úsvit Tomio Okamury. Následně Okamuru zkritizovala za to, že nedochází ke spojení vlasteneckých, protimigrantských, protiislámských a národoveckých sdružení. 

„Výsledkem této neochoty přibrat k sobě další subjekty jak ze strany Úsvitu, tak Bloku proti islámu, byl de facto rozpad obou hnutí s katastrofálními důsledky... Ačkoliv je v České republice obrovské množství lidí, kteří zastávají přesně tato stanoviska, nepřejí si přijetí eura, obávají se pronikání islámu, coby nepřátelské ideologie do České republiky, tito lidé nemají v Česku žádnou politickou reprezentaci. Zoufale se chytají jakýchkoliv náznaků těchto partikulárních názorů,“ zmínila.

JUDr. KLára A. Samková, Ph.D.

  • BPP
  • kandiduji do europarlamentu za Alternativu pro ČR 2017
  • mimo zastupitelskou funkci

„Pro řadu lidí byla poslední šancí SPD Tomio Okamura, tato strana opět spolupráci odmítla a její negativní postoj ke slučování vlasteneckých a národních hnutí se naposledy projevil v plné šíři v sestavení kandidátek do posledních senátních voleb, kdy i proti kandidátům, kteří měli zcela stejný ideový základ a kteří byli třeba i daleko kvalitnější než profiloví kandidáti SPD, postavila své vlastní kandidáty. SPD tak postavila svůj vlastní prospěch nad tu ideu, o kterou nám všem jde,“ sdělila.

Následně pohovořila o Evropské unii. „Vystoupit z ní je téměř nemožné. Stačí se podívat, jak obrovské problémy má s Brexitem Velká Británie. A můžeme odhadnout, jakým způsobem bychom se domohli vystupování z Evropské unie my. Naším úkolem bude pokusit se vrátit Evropskou unii do stavu před Lisabonskou smlouvou,“ dodala.

„Jestliže Evropskou unii musíme dneska bohužel s jejími způsoby vládnutí považovat za našeho nepřítele, tak si nesmíme vybírat bojové pole, na které se té bitvy zúčastníme. Říká se, že ten, kdo si nebere poučení ze své historie, je přinucen ji zopakovat,“ připomněla pak také byzantskou říši Samková. A následně zmínila také dotace. „Co je to jiného než korupce určená ideově vybraným druhům,“ podotkla Samková, jež stojí za hnutím ucházejícím se o kandidaturu do Evropského parlamentu. Hnutí se jmenuje Alternativa pro Českou republiku 2017, předsedou je Richard Perman. 

„Cítíme se podvedeni Evropskou unií, která slibovala všem zemím participativní rozhodování, ale teď z nás udělala něco mezi kolonií a polepšovnou. Když už EU, tak tu před Lisabonskou smlouvou. Máme zájem o Evropu jako o společný hospodářský prostor. Přijetí eura odmítáme,“ sdělila pak Samková idea východiska strany.

„Skutečně nechceme islám. A to ani v České republice, ani v Evropě a nejraději ani na světě. Chceme zákaz politického islámu. Víra je záležitostí každého,“ dodala. 

„Dotace jsou nejen zdrojem ekonomického zla, ale jsou šiřitelem morální nákazy. Pryč s nimi. Místo nich spravedlivé daně,“ poznamenala také Samková, jež uvedla, že bylo dost multikulti i umělé inkluze. A dost podle ní bylo i politických neziskovek. „Jsme proti jakýmkoliv vojenským intervencím kdekoliv na světě. Jediným státem vyvolávajícím mezinárodní napětí není jen Rusko,“ zmínila. Poukázala i na svobodu médií a internetu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Že dlužíme EU? Klaus st. se naštval: „Havlovi muži“ nebudou číst rádi

18:38 Že dlužíme EU? Klaus st. se naštval: „Havlovi muži“ nebudou číst rádi

Bývalý premiér a prezident Václav Klaus se ohradil vůči obsahu časopisu organizace Aspen Institute C…