Zákazy povedou k větší frustraci a naštvanosti, házejí klacky pod nohy vlastní odpovědnosti, říká Munzar

28.2.2021 11:55 dop.

Ne všichni jsou přesvědčeni, že omezení pohybu a další opatření vlády vůči nemoci covid-19, která začnou platit od pondělí 1. března, budou efektivní v zastavení rychlého šíření viru. „Povedou k větší frustraci a naštvanosti, házejí jen klacky pod nohy,“ varuje opoziční poslanec Vojtěch Munzar (ODS), dle nějž vláda bere lidem vlastní zodpovědnost.

Zákazy povedou k větší frustraci a naštvanosti, házejí klacky pod nohy vlastní odpovědnosti, říká Munzar
Foto: ods.cz
Popisek: Vojtěch Munzar (ODS)

Poslanec Vojtěch Munzar (ODS) představil, jak opatření v místě jeho bydliště budou fungovat v praxi. „Dnes jsem si zaběhal v lese, který mám sice skoro za humny, ale už není v katastru Kladna. Je tam klid, během hodiny jsem tam potkal pět lidí a jednu srnku. Podle vlády je prý bezpečnější chodit do přírody pouze v katastru své obce, kde u nás cesty mnohdy připomínají Václavák v lepších časech,“ popisuje.

Samozřejmě se nediví tomu, že lidé dnes více než kdy jindy vyhledávají pohyb v přírodě na čerstvém vzduchu. „Co také lidem jiného zbývá, než psychicky zregenerovat alespoň na zdravotní procházce? A to máme na Kladně výhodu příměstských lesů, na rozdíl od jiných,“ dodává Munzar.

Omezení procházek do přírody pouze na katastr obce se podle něj však svojí logikou zařadí vedle takových opatření na „snížení sociálních kontaktů“, jako bylo třeba nahnání lidí na úřady ve zkrácených úředních hodinách. 

Je toho názoru, že základem pro boj s epidemií je naše vlastní odpovědnost a ohleduplnost k druhým. „Na rozdíl od vládních představitelů jsem přesvědčen, že většina lidí ji má. Podobné zákazy ale nepovedou k jejímu zvýšení, ale naopak k větší frustraci a naštvanosti, které vlastní odpovědnosti házejí klacky pod nohy,“ konstatuje Munzar.

Stále ale věří, že vše zlé je pro něco dobré. „Moje naštvanost vedla k tomu, že jsem si udělal osobní rekord na 10 km, které jsem zaběhl pod hodinu. Musíme se radovat z maličkostí,“ dodal pár optimistických slov závěrem.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátoři zavětřili možnost sesadit demokraticky zvoleného prezidenta... Kauza „sabotáž“ a Zemanovy další kroky

12:01 Senátoři zavětřili možnost sesadit demokraticky zvoleného prezidenta... Kauza „sabotáž“ a Zemanovy další kroky

Prezident Miloš Zeman byl hostem Partie na CNN Prima News, kde mimo jiné hovořil o vládě Petra Fialy…