Založeno na veliký prů*er. Starý Soukromník si rychle na Fialovu vládu přestal brát servítky

11.03.2022 22:50 | Zprávy

„Vím, že je založeno na veliký průser. Prudce se zvyšují ceny potravin, služeb a všeho, o co zavadíte. Po propuknutí války na Ukrajině se ceny nafty a benzínu utrhly ze řetězu…,“ shrnuje zakladatel Strany soukromníků Rudolf Baránek s tím, že je nutné, aby Fialova vláda „zasáhla, než bude pozdě“. „Nemůže být jediným kritériem vlády České republiky, že sníží schodek rozpočtu o cca 100 miliard oproti Babišovi a ostatní ať zdechnou,“ varuje kabinet. Koalici v případě nečinnosti prý mohou čekat velmi krušné časy. Možná už v létě.

Založeno na veliký prů*er. Starý Soukromník si rychle na Fialovu vládu přestal brát servítky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rudolf Baránek

Baránek vzpomíná, že jej po volbách sice nenadchl výsledek jeho Soukromníků, celkově však propad hnutí ANO do opozice a neúspěch komunistů a sociálních demokratů oslavoval. „Kromě našeho výsledku parlamentní volby nemohly dopadnout lépe. ANO v opozici, KSČM a ČSSD mimo Parlament, Piráti zásadně oslabeni,“ napsal tehdy a tvrdí, že si za tím stojí i dnes.

Připomíná ovšem, že názor, že volby „nemohly dopadnout lépe“, již tehdy doplnil upozorněním: „Nová vláda přebírá stát ve velmi špatném stavu jak ekonomickém, tak kvůli rozdělené společnosti.“ Připojil přitom varování, že v případě nezvládnutí situace čeká novou vládu dosti možná „už v létě 2022 propuknutí velkých sociálních nepokojů kvůli nezvládnuté drahotě“. „O všem rozhodne peněženka!“ zaznělo s tím, že pokud současná koalice neuspěje, čeká nás u příštích voleb, ať už řádných, nebo předčasných, velká převaha ANO.

„Všimněte si, jak je ANO personálně i rétoricky sešikované a hlavní řečníci Babiš, Schillerová, Havlíček, Vondráček a další mají na všechno řešení a v podtextu říkají, budete na nás ještě vzpomínat,“ poznamenává nyní s otázkou: „Jaká je tedy situace ve společnosti pět měsíců po volbách?“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: rak

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Co pozitivního jste pro rodiny udělali, když jste byli ve vládě?

Vždyť dnes jsou na tom rodiny jen hůř a hůř. Protože bohužel platí, že mít dítě nebo dokonce víc, je dnes opravdu luxus. Se pak nedivte, že každý rok klesá porodnost. Za této vlády j. e třeba nejnižší min od 90 let. Bohužel, protože děti jsou požehnání a dar.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Výlet za Nutellou v německém Kauflandu Čecha zdeptal víc než volební sliby

13:02 Výlet za Nutellou v německém Kauflandu Čecha zdeptal víc než volební sliby

Premiér Petr Fiala by chtěl, aby čeští pracovníci brali německé platy. Zatím to je ale tak, že český…