Zaměstnanci Bakalovy Economie a firmy Tiscali prý nedostali pozvánku na jednání do Sněmovny. Lhali. Máme důkazy

03.05.2018 9:02

Před několika dny jednal sněmovní podvýbor pro svobodu slova a média o cenzuře, která postihla například ParlamentníListy.cz. Provinili jsme se zřejmě tím, že si lidé rozesílají emaily s odkazy právě na náš web. Takováto pošta nikam nedorazí a ani odesílatel o podivné cenzuře není nikterak informován. Do Sněmovny proto byli k podání vysvětlení pozváni také zaměstnanci firem Economia a Tiscali. Nedostavili se. Prý nedostali pozvánku. To je ovšem lež.

Zaměstnanci Bakalovy Economie a firmy Tiscali prý nedostali pozvánku na jednání do Sněmovny. Lhali. Máme důkazy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Bakala
reklama
„Pozvánky byly rozesílány dne 10. 4. 2018 standardně skrze email. V případě společnosti Economia pak na email redakce@economia.cz, který byl sdělen na recepci jako email kontaktní. Kopii emailu s pozvánkou pro společnost Economia mohu v případě zájmu zaslat ve stejné podobě emailem následujícím. Pozvánka je, stejně jako všechny ostatní, stále rovněž volně dostupná na stránkách psp.cz v záložce PV," řekla ParlamentnímListům.cz Miroslava Lehmann z Kanceláře Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.
 
Náhledy zmíněných emailů, které Sněmovna rozeslala, máme rovněž k dispozici. Do firmy Tiscali přišel mail jisté Anetě Bauerové, jejíž pracovní náplní je "marketing a nabídky na spolupráci". Také Bakalovi podřízení na emailu redakce@economia.cz pak zřejmě jen úplnou náhodou přehlédli následující text:
 
Prý nic nedostali. Zde je vidět odchozí e-mail
 
 
„Vážení, z pověření předsedy podvýboru pro svobodu slova a média Poslanecké sněmovny PČR, pana Ing. et Ing. Leo Luzara, si vám v příloze emailu dovoluji zaslat pozvánku na 2. schůzi podvýboru pro svobodu slova a média, která se uskuteční v úterý 24. dubna 2018 v budově Poslanecké sněmovny, Sněmovní 1, 118 26, Praha 1, místnost č. 301 od 12:00. Podvýbor pro svobodu slova a média zařadil na program své 2. schůze hl. téma: Cenzura? Freemail. Předseda podvýboru Ing. et Ing. Leo Luzar si na schůzi podvýboru dovoluje pozvat zástupce centrum.cz. Vážení, dovoluji si požádat o potvrzení účasti a nahlášení účastníků na tel. 257 173 241 - 4 nebo na emailovou adresu lehmannm@psp.cz případně pv@psp.cz. Vstup do budovy je možný pouze s platným občanským průkazem."
 
O jednání výboru jsme informovali ve středu ZDE.
 
Připomeňme ještě jednou slova, která zazněla v pořadu veřejnoprávní ČT, jež o zmíněné akci informovala. „O žádném jednání jsme nevěděli, nikdo nás nepozval, nikomu jsme tak nemohli nic vysvětlit," sdělili pro Newsroom ČT24 zástupci Tiscali.cz a Centrum.cz.
 
Další lži se dopustil také ředitel Economie, když konstatoval: „K filtraci e-mailových zpráv z určitých adres došlo na straně poskytovatele antivirového řešení. Na naši žádost bylo toto omezení pro uživatele našich freemailových schránek odstraněno,“ dodal Roman Latuske.
 
„K blokaci mailů na základě zmínění dochází, přes tvrzení pana Latuske, i nadále – a to dokonce i u uživatelů, kteří si odesílatele ve své freemailové schránce od Economia explicitně označí jako důvěryhodného (tzn., že od něj přijímat poštu chtějí) – což jsme si ověřili prakticky," vysvětlil technický šéf ParlamentníchListů.cz Jiří Čermák.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: B. Richterová a T. A. Nový
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Právo demonstrovat! Kalousek podpořil Mináře

22:12 Právo demonstrovat! Kalousek podpořil Mináře

„Doufám, že si to lidé nenechají líbit. Vláda se neštítí ani po ukončení nouzového stavu dál omezova…