Zaorálek po schůzce s ruským velvyslancem: Odmítám takové zacházení s Čechy

01.06.2015 17:07 | Zprávy
autor: pas, čtk

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) dnes ruskému velvyslanci v ČR Sergeji Kiseljovovi vyjádřil své znepokojení nad ruským sankčním seznamem osob z EU, které nesmějí vstoupit do země, i nad ruským dokumentem o invazi vojsk Varšavské smlouvy v roce 1968 do Československa, který má za hrubě zkreslený. Zaorálek to po schůzce řekl novinářům. Zařazení čtyř českých politiků na seznam Česko podle něj pokládá za neodůvodněné. Odmítá takové zacházení s českými občany.

Zaorálek po schůzce s ruským velvyslancem: Odmítám takové zacházení s Čechy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Zaorálek

Kiseljov podle Zaorálka popsal vznik sankčního seznamu, který čítá celkem 89 jmen evropských politiků a diplomatů. Z Česka jsou na něm bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg, poslanec Marek Ženíšek (oba TOP 09), europoslanec Jaromír Štětina a bývalý eurokomisař Štefan Füle. Vznikal prý rok a půl a jsou na něm osoby, které podle Moskvy sehrály nějakou roli nebo podporovaly "převrat na Ukrajině".

Podle Zaorálka má tato černá listina nebezpečnou souvislost s dokumentem ruské státní televize o dosud neznámých stránkách Varšavské smlouvy. Invaze vojsk paktu v srpnu 1968 byla podle něj zákrokem proti chystanému převratu v Československu, který mělo na svědomí NATO a bývalí esesáci a fašisté, jak snímek mluví o tehdejší československé opozici.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Jan Farský byl položen dotaz

V Česku máme regiony, které zaplatily za růst celé země

Souhlasím s vámi v tom, v Česku máme regiony, které zaplatily za růst celé země. Ale nemyslíte, že je to vina vás všech politiků? Myslíte, že nás teď EU spasí a daným regionům pomůže? Tvrdíte, že funguje nějaký fond? Jestli to tak je, proč se situace nelepší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„A o TOP 09 se mlčí. Jak vznikl Rakušan.“ Hlubuček vypověděl vše

11:24 „A o TOP 09 se mlčí. Jak vznikl Rakušan.“ Hlubuček vypověděl vše

Zamlčená role TOP 09. Známost s Rakušanem. Vliv sponzora Dobrovského. Investigativní novinářka Marké…