Zaorálek podepíše spolupráci s Němci, řešit se bude i migrace

03.07.2015 7:20

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek dnes v Berlíně podepíše se svým německým protějškem Frankem-Walterem Steinmeierem deklaraci o česko-německém strategickém dialogu, který má prohloubit spolupráci mezi oběma zeměmi. Při společném jednání budou šéfové diplomacií diskutovat o řešení současné migrační krize v Evropské unii a dalších aktuálních tématech.

Zaorálek podepíše spolupráci s Němci, řešit se bude i migrace
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lubomír Zaorálek
reklama

Deklarace navazuje na smlouvu o dobrém sousedství mezi Československem a Německem z roku 1992 a česko-německou deklaraci podepsanou o pět let později. Vyjmenovává devět oblastí, v nichž chtějí Praha a Berlín komunikovat ještě intenzivněji než dosud.

Nadstandardní dialog obě země povedou o zahraniční a evropské politice, kultuře a jazyku, pracovním trhu a duálním vzdělávání, vědě a výzkumu, energetice a ochraně klimatu, dopravě, bezpečnosti a obranné politice, zemědělství a o spolupráci v oblasti zdravotnictví a boji proti drogám.

Po podpisu dokumentu bude Zaorálek se Steinmeierem jednat o aktuálních zahraničněpoli­tických a unijních tématech. Podle českého ministra budou diskutovat mimo jiné o tom, jak by měla EU zvládnout příliv uprchlíků z Afriky a Blízkého východu. V Berlíně se Zaorálek také setká se zahraničněpoli­tickým poradcem kancléřky Angely Merkelové Christophem Heusgenem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Poprava“ Šarapatky? Aktér „spacákové revoluce“ se vyjádřil. A mnohé je jasnější

22:21 „Poprava“ Šarapatky? Aktér „spacákové revoluce“ se vyjádřil. A mnohé je jasnější

Sněmovní volební výbor bude příští úterý projednávat návrh Barbory Kořanové z hnutí ANO na odvolání …