Zaorálek pronesl jasná slova k Ukrajině. Došlo i na prezidentskou kandidaturu Škromacha

07.02.2015 14:51

Ústřední výkonný výbor ČSSD jednal o situaci ve straně, ve vládě, ale i v zahraničí. Premiér Bohuslav Sobotka si pochvaloval, že vede stabilní vládu, která postupně plní své cíle. Místopředseda ČSSD a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek pronesl jasné ne dodávkám zbraní na Ukrajinu. A místopředsedkyně strany Alena Gajdůšková mluvila o světě stojícím na přátelských vazbách, kde by se českou premiérkou či dokonce prezidentkou mohla stát i žena.

Zaorálek pronesl jasná slova k Ukrajině. Došlo i na prezidentskou kandidaturu Škromacha
Foto: Daniela Černá
Popisek: Ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek
reklama

Po jednání Ústředního výkonného výboru ČSSD proběhla tisková konference a premiér Bohuslav Sobotka si pochvaloval, že to bylo vedení velmi plodné. Po dnešku už je prý definitivně jasné, kteří delegáti se sejdou na sjezdu ČSSD za měsíc. "Na sjezd se dostane více než sedm set členů ČSSD," zdůraznil předseda vlády a strany.

Jsme proti pokračování krveprolití

Řeč byla také o změně stanov strany a o situaci v ČR i v zahraničí. Je zřejmé, že má ČSSD zájem na tom, aby byla plněna koaliční smlouva a aby nenabírala žádné zpoždění. Je to otázka o prokazování o původu majetku, o elektronické evidenci tržeb a za ministry ČSSD jde především o zákon o sociálním bydlení.

Následně vystoupili Lubomír Zaorálek a Alena Gajdůšková. "ÚVV ČSSD podporuje diplomatické a mírové řešení konfliktu na Ukrajině. Nesouhlasíme s dodávkami zbraní, protože by to vedlo jen k dalšímu krveprolití. ČSSD naopak prosazuje stažení těžkých zbraní z oblasti bojů a vytvoření linie dotyku k ukončení této krize," zdůraznil Zaorálek. Jasně dal také najevo, že to nepovažuje za "mnichovanský" postoj.

"Přeji si, aby mé dcery žily ve světě, kde se méně haraší zbraněmi a obecně je to svět přátelský. A také bych si přála, aby ženy kandidovaly na post první místopředsedkyně strany a abychom se bavily o kandidatuře žen na post premiéra či prezidenta," podotkla k tomu Gajdůšková.

Premiér Sobotka odpovídal také na otázku, jak se staví k avizované kandidatuře senátora Zdeňka Škromacha na prezidenta. Když tuto otázku dostal, usmál se a následně zdůraznil, že Škromach svůj krok s nikým nekonzultoval. Sociální demokracie ale bude o svém kandidátovi hovořit až po krajských a senátních volbách v roce 2016 a kandidáta bude vybírat nejlépe v celostranickém referendu. Tam by se mělo rozhodnout i to, jestli strana postaví vlastního kandidáta nebo podpoří nadstranickou osobnost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profil Karla Gotta ožil! K českému národu míří tento silný vzkaz. A dojemné FOTO

19:05 Profil Karla Gotta ožil! K českému národu míří tento silný vzkaz. A dojemné FOTO

Ivana Gottová, manželka legendárního zpěváka Karla Gotta (†80), napsala na sociální síť poděkování v…