Západním médiím už skoro nikdo nevěří. Slavný výzkumný ústav přinesl opravdu tristní statistiky

18.09.2016 20:30

Ekonom Paul Craig Roberts se zamyslel nad volným pádem důvěryhodnosti západních médií. Všímá si toho, že svým tištěným a televizním médiím věří jen 32 % Američanů. Sděluje to alespoň Gallupův ústav.

Západním médiím už skoro nikdo nevěří. Slavný výzkumný ústav přinesl opravdu tristní statistiky
Foto: pixabay.com
Popisek: Média - ilustrační foto
reklama

Americkým médiím pak věří pouhých čtrnáct procent příznivců republikánů, kteří jsou následováni kategorií 18- až 49letých, v níž médiím důvěřuje 26 procent lidí. Mezi Američany staršími padesáti let věří médiím 38 procent lidí. 

Mezi demokraty pak věří v americká média  51 procent lidí. 

Původní text ZDE.

„Není obtížné konstatovat, proč důvěra v média tak hluboce poklesla. Korupční Clintonův režim, který se dnes nalézá velmi blízko svého znovuvzkříšení, dovolil, aby americká média včetně médií nezávislých pohltilo šest megakorporací, čímž nezávislé informování veřejnosti vzalo zasvé. Nátlak, se kterým korporátní vlastníci okamžitě vyrukovali na zbytkové tiskoviny, společně s tahem na zisk pak jakékoli svobodné informování veřejnosti zabily,“ zmiňuje Roberts s tím, že zůstala jen média opakující teze vlády či kapitánů korporátního tisku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jestli nás napadli agenti GRU, tak je to svinstvo. Ale nevěřím tomu. Rusové nejsou nepřátelé. Hovoří někdejší partyzán Mirkovič

15:50 Jestli nás napadli agenti GRU, tak je to svinstvo. Ale nevěřím tomu. Rusové nejsou nepřátelé. Hovoří někdejší partyzán Mirkovič

Tuzemská média mi připadají, jako bychom zůstali v socialismu. Jen diktát Sovětského svazu nahradil …