Zapalte migranty! psala. Potrestejte ji přísněji, nařídili z Brna

14.08.2019 11:22

Na sociální síť napsala příspěvek o tom, aby byl zapálen autobus s běženci. Nyní skončí před soudem, i když původně dostala jen pokutu 500 korun. O případu píše deník Právo.

Zapalte migranty! psala. Potrestejte ji přísněji, nařídili z Brna
Foto: hns
Popisek: Ilustrační koláž

26letá žena se nechala unést pod zprávou o zadržení migrantů na dálnici D1. „A my za ně budeme platit. Proč radši ty autobusy nezapálili,“ uvedla žena. „Nic normálního z nich nevyroste. To chcete, aby to tady vypadalo jak ve Francii nebo v Německu,“ dodala pak ještě v diskusi. 

Anketa

Jaký máte názor na Jaroslava Foldynu?

hlasovalo: 15985 lidí

Následně ji správní orgán v Plzni potrestal pokutou 500 korun za přestupek proti veřejnému pořádku. Okresní soud totiž vyhodnotil, že jednání obviněné není společensky škodlivé, aby muselo dojít k vyvození trestní odpovědnosti.

Po zásahu Nejvyššího soudu v Brně bylo však rozhodnutí anulováno a případ znovu předán justici s tím, že by se mohlo jednat o podezření z trestného činu. Ženě nyní hrozí až tři roky vězení.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Důležité srovnání s rokem 1969: Publicista odhaluje stejné typy ideologů. Byly tehdy a jsou prý i dnes. A jsou to tyto...

16:20 Důležité srovnání s rokem 1969: Publicista odhaluje stejné typy ideologů. Byly tehdy a jsou prý i dnes. A jsou to tyto...

„Potlačením demonstrací 21. srpna 1969 skončily veškeré naděje na reformu komunistického režimu v ja…