Zaplatili vám? Politici bombardováni kvůli „kremelskému“ webu. Paroubek odpověděl po svém

29.03.2024 14:22 | Monitoring

Web Voice of Europe, kterému v minulosti dali rozhovory například expremiér Jiří Paroubek (ČSSD), exministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL) a exprezident Václav Klaus, obvinila BIS ze snahy o ovlivnění evropských voleb za ruské finance. Paroubek nyní pro server iRozhlas.cz rozhovor obhajuje a uvádí, že nesdílí paranoidní vidění světa ředitele BIS Koudelky.

Zaplatili vám? Politici bombardováni kvůli „kremelskému“ webu. Paroubek odpověděl po svém
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek

Cyril Svoboda, Jiří Paroubek i Václav Klaus se pro server iRozhlas.cz shodli, že o vazbách portálu Voice of Europe na Kreml nevěděli. Cyril Svoboda uvádí, že v době, kdy rozhovor webu dával, na žádném seznamu nebyl. Dnes by ho už podle svých slov neposkytl.

Jiří Paroubek nejprve uvedl, že nesdílí „paranoidní účelové vidění světa pana Michala Koudelky“, následně dodal, že se snaží vyhovět všem žádostem o rozhovor, kterých dostává mnoho. 

Václav Klaus ústy svého mluvčího Petra Macinky uvedl, že poskytoval rozhovor s novinářem z doprovodu delegace z belgického parlamentu. 

Klaus, Paroubek i Svoboda následně odmítli, že by za rozhovor pro portál dostali zaplaceno.  

Bezpečnostní informační služba označila web Voice of Europe za hrozbu pro Českou republiku. Jak uvedla, web je součástí proruské sítě, kterou financoval politik a podnikatel Viktor Medvedčuk. Ten je napojen na ruského prezidenta Vladimira Putina.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Vanda Efnerová

Ing. Klára Dostálová byl položen dotaz

Zůstane ANO věrná i po zvolení?

Dost politiků ANO po zvolení do EP stranu opustilo. Jak si to vysvětlujete? A můžete zaručit, že vy se netrhnete, když budete zvolena? Protože vy ani nejste členka ANO. Ať se vám daří. Libor

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

No a zmanipulovali nějak ty jejich rozhovory?, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseAch jo (bls1) , 29.03.2024 14:57:08
Jestli se prostě ptají lidí (zde dokonce politiků) na jejich názory, které pak zveřejní, tak co na tom může být špatného? Nebo snad politik bude zodpovědný za financování média, kterému poskytl rozhovor? Kam až ty absurdity chcete dovést?

|  8 |  0

Další články z rubriky

Znepokojený EU aktivista. Volby nedopadly, tak začal hledat nepřítele

21:30 Znepokojený EU aktivista. Volby nedopadly, tak začal hledat nepřítele

Prounijní aktivista Tomasz Peszyński bije na poplach, že je potřeba „zastavit vekou populistickou re…