Zásadní téma! Skalní fanoušek Zemana se na ulici postavil Bartošovi. Někdo to natočil a vypustil VIDEO

26.08.2021 18:18 | Zprávy

Zemanovský aktivista Vilém Rössler rozmlouval s lídrem koalice Pirátů a STAN Ivanem Bartošem o nefunkčnosti vládních koalic, přičemž Bartoš ho ubezpečoval, že jeho koalice by i s uskupením SPOLU fungovala. Hlavním tématem rozmluvy, která proběhla na setkání s voliči v Blansku, ale byla důchodová reforma, která je podle Bartoše zcela zásadní nutností, stejně jako vyřešení otázky dostupného bydlení.

Zásadní téma! Skalní fanoušek Zemana se na ulici postavil Bartošovi. Někdo to natočil a vypustil VIDEO
Foto: Archiv PLTV
Popisek: Předseda Pirátů Ivan Bartoš

Ve videu, které bylo zveřejněno na serveru YouTube, se Rössler Bartoše ptá, jakou má shodu s ostatními potenciálními koaličními partnery v otázce důchodové reformy. „V oblasti sociální politiky máme ty programy dost podobný,“ reagoval Bartoš.

„No, možná na papíře, ale pak když vidíte, jak hlasujou, tak jsou proti všemu,“ prohlásil Rössler s narážkou na ČSSD v rámci současné vládní koalice, která častokrát hlasuje proti sobě. Podle Bartoše se ale nedá vina hodit na sociální demokracii, protože i hnutí ANO častokrát hlasovalo proti tomu, co mělo v koaliční smlouvě.

„Jako řadový poslanec máte určitou míru svobody v tom hlasování, ale jako vládní poslanec už tolik té svobody mít nemůžete, protože to je už práce té strany, aby garantovala, že její zástupci podporují vládní návrhy. Což ale sociální demokracie dlouhodobě nedělá, Andrej dlouhodobě nedělá, a tak si tam půjčujou od SPD a vlastně i dost věcí, co dávalo smysl, jsme s Babišem odhlasovali i my nebo ODS a sociální demokracie v danou chvíli byla proti z nějakého důvodu,“ zkritizoval nejednotnost vlády Bartoš.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jma

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Je pravda, že chcete zrušit senát?

Jak toho chcete docílit, když by proto museli hlasovat sami senátoři, a to se podle mě nikdy nestane? Neslibujete náhodou něco absolutně nereálného a nesplnitelného?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trest smrti. Odměna přes 2 miliony korun. Vyšetřování Kirkovy vraždy se rozjelo

7:50 Trest smrti. Odměna přes 2 miliony korun. Vyšetřování Kirkovy vraždy se rozjelo

FBI nabídla odměnu 100 000 dolarů za informace vedoucí k zatčení vraha pravicového aktivisty Charlie…