Zasahují politici do chodu ČEZu? Jeho šéf prozradil víc

28. 9. 2014 10:00

Generální ředitel společnosti ČEZ Daniel Beneš v rozhovoru pro server Týden.cz prozradil, v čem se jeho styl řízení firmy liší od toho, jakým firmu vedl jeho předchůdce Martin Roman. Došlo i na otázku, zda ministr financí Andrej Babiš (ANO) zasahuje do chodu firmy. A zda to dělá exministr Miroslav Kalousek (TOP 09).

Zasahují politici do chodu ČEZu? Jeho šéf prozradil víc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Šéf společnosti ČEZ Daniel Beneš

Nejvýznamnější akcionářem společnosti ČEZ zůstává Česká republika, která má tedy zájem na tom, aby se společnosti dařilo. Současný ministr financí Andrej Babiš mluvil před časem také o tom, že by z firmy mohlo být vyvedeno víc peněz a stát by je mohl podle potřeby využít. Znamená to snad, že se snaží zasahovat do fungování firmy? A mluvil do ní Kalousek?

„Nepamatuji případ, kdy by nám politici mluvili do řízení firmy. Zajímají se o to, v jaké je kondici, jaká je strategie a s čím mohou počítat do budoucna. Ale ani jeden z nich nevstupoval do exekutivního řízení,“ prozrazuje Beneš.

Zpackaná energetická politika

Následně popsal, v čem se jeho styl řízení liší od řízení Martina Romana. Jeho předchůdce pracoval na expanzi firmy v zahraničí. Beneš se zaměřuje spíše na konsolidaci pozic firmy v Česku. Plánuje bojovat o ty klienty, které ČEZ v minulosti ztratil. Hodlá jim nabídnout lepší služby i servis.

Musí se prý také vypořádat s „totálně zpackanou evropskou energetickou politikou“. Počítalo se s tím, že se zdejší trh liberalizuje, ale každý stát jede podle svých vlastních not, což na společném evropském trhu vytváří zmatky. A do toho ještě vstoupila podpora obnovitelných zdrojů. V tomto nejistém světě se ČEZ hodlá zaměřit na provozování velkých elektráren a také na hledání nových příležitostí k růstu.

Celý rozhovor s Danielem Benešem si můžete přečíst v pondělním vydání časopisu Týden.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kostlivec ve skříni Transparency International! Půjčka, dotace? Šlo to pod stůl. Zloděj křičí, chyťte zloděje, směje se žalobě na Babiše strážce tehdejší kauzy

5:10 Kostlivec ve skříni Transparency International! Půjčka, dotace? Šlo to pod stůl. Zloděj křičí, chyťte zloděje, směje se žalobě na Babiše strážce tehdejší kauzy

Třicet milionů korun. Takovou dostala v roce 2001 česká Transparency International (TI ČR) půjčku od…