Závěry z policejního vyšetřování by mohly Břeclav uklidnit, myslí si Šimůnková

15.05.2012 15:32

Podle vládní zmocněnkyně pro lidská práva Moniky Šimůnkové je důležité uklidnit situaci v Břeclavi, kde před měsícem došlo k napadení patnáctiletého chlapce. Je prý nešťastné, že se od začátku a bez ověření referovalo o Romech jako o pachatelích. Řekla to v rozhovoru pro server iDNES.cz.

Závěry z policejního vyšetřování by mohly Břeclav uklidnit, myslí si Šimůnková
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace v Břeclavi proti údajnému romskému násilí

Teď se podle Šimůnkové objevují další neověřené informace, které celou situaci zhoršují. Netrpělivě proto vyčkává na konec policejního vyšetřování. Zdroje blízké vyšetřování v pátek podle iDNES.cz potvrdily, že motivem útoku mohlo být například vyřizování účtů kvůli drogám.

Policie by měla vystoupit s prohlášením a zklidnit situaci

„Respektuji nezávislost policejního vyšetřování a též mlčenlivost o skutečnostech, jež jsou s vyšetřováním spojeny. Přesto se domnívám, že poté, co na veřejnost pronikly nové informace o vyšetřovacích verzích, jejich potvrzení či vyvrácení přímo policií by přispělo ke zklidnění situace,“ řekla serveru.

Šimůnková situaci ve městě sleduje díky informacím z Agentury pro sociální začleňování, jejíž konzultant působí přímo na místě. Je také v kontaktu s rodinou napadeného chlapce a s matkou průběžně komunikuje.

Příští týden bude kulatý stůl o bezpečnosti a atmosféře ve městě

Příští týden by se měl v Břeclavi konat kulatý stůl za účasti zástupců města, neziskových organizací a policie. Schůze by měla přispět k posílení bezpečnosti občanů.  Do konce tohoto týdne pak dojde ke zmapování situaci a atmosféry ve městě mezi majoritou i romskou komunitou.

„Dále vrcholí přípravy investičního projektu na úpravu azylového domu ve městě, na což naváže neinvestiční projekt na zajištění sociálně aktivizačních služeb a činnosti nízkoprahového zařízení,“ řekla v rozhovoru pro server iDNES.cz.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vfe

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

18:30 „Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

Premiér Andrej Babiš poskytl ParlamentnímListům.cz exkluzivně komentář týkající se výstupů některých…