Zavírá migranty do basy, třeba dvacetkrát. Ženám odpírá vložky při menstruaci. Fanoušek Donalda Trumpa, ze kterého šílí lidskoprávníci

21. 3. 2016 11:07

Republikánský kandidát na prezidenta Spojených států Donald Trump v sobotu vystoupil na shromáždění svých příznivců ve městě Tuscon. Podpořit jej přijel i proslulý šerif arizonského okresu Maricopa County Joe Arpaio, který má pověst nejdrsnějšího šerifa v celé zemi.

Zavírá migranty do basy, třeba dvacetkrát. Ženám odpírá vložky při menstruaci. Fanoušek Donalda Trumpa, ze kterého šílí lidskoprávníci
Foto: repro Fox News
Popisek: Donald Trump, republikánský kandidát na prezidenta USA

Anketa

Který sousední národ máte nejraději?

3%
4%
83%
hlasovalo: 12178 lidí

Letos čtyřiaosmdesátiletý republikán Arpaio je šerifem arizonského okresu Maricopa County již od roku 1993 a za tu dobu si vybudoval pověst, kterou by mu mohl skutečně závidět leckterý hrdina akčních filmů. S Trumpem si potomek italských emigrantů rozumí především v otázce imigrace a zajištění bezpečnosti na hranicích s Mexikem. Také v Tucsonu Arpaio vyzdvihl Trumpův slib postavit v této oblasti „nepropustnou zeď“. „Pokud jsou tady Mexičané ilegálně, musí být deportováni. Je nutné najít trvalé řešení. Někteří deportování se k nám do vězení vrátili více než dvacetkrát,“ uvedl v sobotu Arpaio.

Nejenom společný názor na imigraci představuje „tmelící prvek“ vztahu mezi Trumpem a Arpaiem. Společnou řeč našli již před lety, když oba společně zpochybňovali rodný list prezidenta Baracka Obamy a tvrdili, že se nenarodil na území Spojených států. To by v důsledku znamenalo, že se podle platných amerických zákonů neměl ucházet o prezidentský úřad. Arpaio má však s Trumpem společnou především oblibu v politické nekorektnosti. Zejména když hovoří o mexických přistěhovalcích, nebere si servítky a jeho občas velmi drsné výroky na jejich adresu americká média velmi ráda citují.

Ale nejde jen o výroky, ale jeho samotné činy. Před čtyřmi lety proti šerifovi Maricopa County podalo ministerstvo oficiální stížnost a obviňovalo jej z celé řady porušování práv mexických a dalších přistěhovalců ze Střední a Jižní Ameriky. Jak tehdy uvedl web Alternet.org. Arpaio byl dokonce obviněn z toho, že „latinos“ ženského pohlaví jsou ve věznicích v jeho okrese upírány základní hygienické potřeby v době menstruace. Ministerstvo také vyčítalo jeho nejbližším spolupracovníkům hrubé zacházení s mexickými ženami. Jeden z nich údajně napadl těhotnou ženu. Šikana a kriminalizace přistěhovalců je prý v jeho okrese na denním pořádku.

Zatímco mezi svými příznivci jsou Arpaio a Trump bezmezně obdivováni, jejich odpůrci z řad levicového politického establishmentu a médií jim nemohou přijít na jméno. To je další společný bod, který tyto dvě „kontroverzní“ osobnosti bezesporu spojuje. Ostatně v posledních týdnech jsou Trumpova shromáždění s voliči pravidelně narušována levicovými aktivisty, kteří následně dostávají značný prostor v CNN a dalších mainstreamových médicíh. Nejinak tomu bylo také v Tucsonu, kde se stovky z nich snažily blokovat dopravu poblíž prostor, kde hovořili Trump a jeho podporovatel Arpaio.

Konání v podstatě každého shromáždění Donalda Trumpa je tak vážně ohroženo. Arpaio v sobotu ještě pře konáním celé akce pro CNN poznamenal, že se příslušné úřady postarají o to, aby vše proběhlo podle plánu. „Uděláme vše pro to, abychom v naší zemi garantovali právo na svobodu projevu a vyjadřování. Donald Trump má právo veřejně promlouvat k lidem a lidé zase mají právo jít na jeho shromáždění a slyšet jej mluvit. Pokud se to někomu nelíbí, tak fajn. Také tito lidé mají právo na svobodu projevu, ale nesmí přitom vyvolávat násilnosti a porušovat zákony. V opačném případě za to ponesou následky,“ řekl Arpaio.  

Jako o nejdrsnějším šerifovi ve Spojených státech  o sobě hovoří samotný Arpaio. Za téměř čtvrtstoletí ve funkci byl obviňován ze zneužívání pravomocí, zneužívání finančních prostředků, neschopnosti či spíš nechuti vyšetřovat zločiny se sexuálním podtextem, nezákonného vymáhání imigračních zákonů i porušování volebního zákona.  Přesto je schopen každé čtyři roky svoji pozici před voliči s přehledem obhájit. Například v roce 2000 zvítězil nad kandidátem demokratů v poměru vyjádřeném procenty 66 ku 26. Při posledních volbách v roce 2012 bylo jeho vítězství přece jenom méně přesvědčivé. Právě letos čeká Arpaia další volební test. Stejně jako jeho spojence Donalda Trumpa.

Jak se ,,žije" pod šerifem Arpaiem:

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Josef Provazník

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Eurošprcka a Dublin IV: Kalouskova věta o Czexitu vyvolala vážnou reakci

20:16 Eurošprcka a Dublin IV: Kalouskova věta o Czexitu vyvolala vážnou reakci

Po opuštění EU bychom v případě, že zůstaneme na evropském společném trhu, museli stejně dodržovat e…