Zavražděný Němcov vydával "sešity" o Putinovi. Server vytáhl na světlo jejich obsah

05.03.2015 16:35

Minulý týden zavražděný ruský opozičník Boris Němcov zveřejňoval kritické zprávy o korupci ve své zemi v proslulých sešitech, píše server Lidovky.cz a přináší ukázky z některých z nich. A připomíná, že slibovanou zprávu o přítomnosti ruských vojsk na východní Ukrajině už Němcov zveřejnit nestačil.

Zavražděný Němcov vydával "sešity" o Putinovi. Server vytáhl na světlo jejich obsah
Foto: repro youtube.com, tan
Popisek: Zavražděný kritik Kremlu Boris Němcov
reklama

Sešit Putin. Výsledky. Za 10 let se stal propracovanou obžalobou prezidenta Vladimira Putina a celého systému, který vytvořil. "Dnes se zlodějna byrokracie vyšplhala do mnoha miliard, ale je ukrytá za desítkami tajných benefitů velkých aktiv, za kterými stojí mocní ‘přátelé prezidenta Putina‘. Informace o skutečných majitelích je pečlivě střežena tajnými službami…“ stálo v brožuře zveřejněné v roce 2010. Její autoři jí dokázali vytisknout milion kusů.

Sešit s názvem Putin. Korupce byla volným pokračováním předchozího sešitu. Byl vydán v březnu 2011 a pojednával především o obohacování prezidenta Putina a jeho přátel. Je v něm popisováno například 26 paláců a pět jachet, kterých si užívali Putin a premiér Dmitrij Medveděv.

Expertní zpráva "Putin. Život na galérách" vyšla v srpnu 2012. Opět popisovala paláce, jachty, automobily, letadla a další předměty rozkoše, kterých si užívá ruská politická elita. Podle Němcovova tvrzení Putin může užívat dvacet paláců a vil, deset z rezidencí získal prezident za posledních 12 let. Letecký park současného vládce Ruska čítá 43 letouny, 15 vrtulníků, to celé zhruba za miliardu dolarů. Do prezidentské flotily prý patří čtyři lodě celkem za tři miliardy rublů.

Podle tvrzení v Němcovově brožuře 11 exemplářů hodinek, které mívá Putin na ruce, muselo stát nejméně 22 milionů rublů. Hodinky jsou údajně prezidentovou slabostí. Němcov ve zprávě rozebírá Putinovu až "maniakální touhu" setrvat navždy u moci, žít v atmosféře všemoci a rozkoše.

  • Celý text si můžete přečíst ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ulevuji husté dopravě, těší Richterovou. Jezdí Prahou do práce na kole

21:06 Ulevuji husté dopravě, těší Richterovou. Jezdí Prahou do práce na kole

Pirátská poslankyně Olga Richterová se přihlásila do letošního projektu Do práce na kole. A právě o …