Zavřeli ho moc brzo, mohli jsme mít ještě bazén. Obyvatelé Hostivice vítali "svého" Ratha

12.11.2013 7:11

David Rath, bývalý středočeský hejtman a exposlanec ČSSD, byl v pondělí nečekaně propuštěn z vazební věznice. Po osmnácti měsících, kdy byl zadržován pro podezření z několika trestných činů v souvislosti s rekonstrukcí zámku v Buštěhradě, se objevil ve své domovské Hostivici.

Zavřeli ho moc brzo, mohli jsme mít ještě bazén. Obyvatelé Hostivice vítali "svého" Ratha
Foto: repro ČT, tan
Popisek: David Rath na svobodě
reklama

Zatímco státní zástupce Petr Jirát byl Rathovým propuštěním zaskočen a stále redaktorovi Lidových novin opakoval, že hrozí Rathův útěk, obyvatelé obce Hostivice, kde Rath žije a kterou jako středočeský hejtman neobyčejně zvelebil, jej nadšeně vítali.

„Já do toho nevidím. Třeba tam něco je, ale že s panem doktorem jednali, jako kdyby zabil pět lidí, to asi normální není, ne?" ptal se místní občan, který prý o případu často mluvil s Rathovou manželkou Evou, ke které chodí do ordinace jako pacient. Věřil prý, že Rath bude do Vánoc doma, a proto je šťastný.

Některé místní ženy se chtěly s propuštěným exhejtmanem i pozdravit, jiní naopak poukazovali na možnou opodstatněnost Rathových obvinění. „Ten park za osm milionů byl docela drahý špás,“ připomněl jeden muž z mnoha „pomníků“, které vlivný obyvatel v Hostivici zanechal. „Zavřeli nám ho moc brzo. Mohli jsme mít ještě bazén v sokolovně,“ dodala se smíchem další žena.

Propuštěný Rath zatím na hostivickém náměstí uspořádal improvizovanou tiskovou konferenci. Ocenil soudce z vrchního soudu, který jej propustil. „Velmi si vážím, že se najdou v české justici soudci, kteří se nebojí takovým tlakům postavit,“ uvedl. Pak prozradil, že by se nyní chtěl v rámci svých skromných možností pokusit přispět k tomu, aby se české vězeňství přiblížilo k západní Evropě. „Vězení z vás vysává všechnu radost. Jste v podstatě bez jakékoliv životní radosti,“ uvedl.  


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pomáhat Italům, Francouzům? Už jsme solidární dost, připomněla Ilona Švihlíková, kam z Česka mizí peníze a proč

20:55 Pomáhat Italům, Francouzům? Už jsme solidární dost, připomněla Ilona Švihlíková, kam z Česka mizí peníze a proč

ROZHOVOR Ekonomka Ilona Švihlíková se vyjádřila k plánu hospodářské obnovy pro konavirem zasažené ze…