Zavřít! Ale ne Babiše. Klára Samková rozrazila dveře v kauze Čapí hnízdo, zcela proti proudu

13.11.2018 11:01 | Zprávy
autor: kas

K reportáži o Andreji Babišovi mladším se nyní vyjádřila advokátka Klára Samková. Opřela se do Slonkové s Kubíkem, kteří se podle ní snaží destabilizovat zemi a vyvolat politickou krizi, nehledě na načasování. „Svou reportáží zasáhli Slonková a Kubík do osobnostních práv Andreje Babiše ml. takovým způsobem – a to způsobem obzvláště zavrženíhodným,” píše advokátka na Facebooku. A doufá, že dotyční budou „užalováni k smrti”.

Zavřít! Ale ne Babiše. Klára Samková rozrazila dveře v kauze Čapí hnízdo, zcela proti proudu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Klára Samková

„Půlroční hledání Babišova syna, rozhovor s ním nahraný na skrytou kameru a bezostyšně vysílaný celému národu na odiv. Jaký postoj k tomu zaujmout?“ ptá se na začátek advokátka. Toto vzkazuje Sabině Slonkové: „Milá paní Slonková, už tady nepanují devadesátky, ba dokonce ani první desetiletí jednadvacátého století. Časy se začínají měnit v tom smyslu, že novináři, jako jste vy a Janek Kroupa, už přece jen svými manipulativními metodami nemůžete tak úplně a napřímo zasahovat do politické scény, už vám jde obtížněji to obcházení demokratických principů fungování společnosti, a to, i když, jak vidno, se stále snažíte. ‚Reportáž‘, správně aranžovaný pseudodokument o uměle vytvářeném dokumentu je nutno brát jako to, čím je: totiž pokusem o opětovnou destabilizaci země a vyvolání politické krize, a to úplně stejným způsobem, jaký byl realizován v případě vraždy slovenského novináře Kuciaka.” V tomto případě byli podle jí známých slovenských novinářů obviněni ti, kdo už byli odsouzeni na doživotí a neměli co ztratit, takže se prý Slovenskem šíří pachuť, že vrah může být na svobodě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…