Zavřít Foldynu a Ovčáčka? Zákrok policie chytá brutální spád

21.04.2021 10:34

Po vyhoštění 18 ruských diplomatů kvůli výbuchu areálu ve Vrběticích česká policie pokračuje akcí proti spojencům „ruského vlivu“. V noci z úterka na středu měly stovky policistů rozjet akci, při které bylo zadrženo pět členů „paramilitárních skupin“, které měly organizovat výjezdy českých občanů na Donbas bojovat za proruské separatisty. A někteří do kauzy hned zamotaly další „přátele Ruska“, třeba poslance Jaroslava Foldynu.

Zavřít Foldynu a Ovčáčka? Zákrok policie chytá brutální spád
Foto: Vít Hassan
Popisek: Protiputinovský aktivista Martin Uhlíř slovně atakuje Jaroslava Foldynu, který doprovázel Noční vlky.

Informaci přineslo Aktuálně.cz článkem podepsaným dvojicí redaktorů Lukáš Valášek – Ondřej Kundra (Respekt, který s Aktuálně sdílí vydavatelství Economia i karlínský newsroom). Píše se o stovkách policistů, kteří se v noci z úterka na středu měli účastnit zátahu na členy paramilitárních spolků.

Anketa

Co teď se sochou maršála Koněva?

hlasovalo: 10033 lidí

Zadržení, kterých má být minimálně pět, měli sami jezdit bojovat na Donbas, případně tyto výjezdy organizovat. Vše mělo probíhat v režii agentů ruské rozvědky GRU z pražské ambasády, kteří byli v pondělí vyhoštěni kvůli kauze Vrbětice.

Stovky zasahujících policistů z Národní centrály proti organizovanému zločinu jsou zdroji redakce vysvětlovány tak, že byly obavy, že by se zadržovaní mohli bránit, protože mnozí mají doma legální zbraně.

CELÝ TEXT ZDE

Aktuálně.cz také píše, že podle „informací z bezpečnostních složek“ byli zájemci vytipováváni například na pietních akcích u hrobů rudoarmějců nebo při protestech proti stržení pomníku maršála Koněva.

„Právě tam se v roli protestujících promísili členové hned několika proruských spolků. Podpořit je přišel například i mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček, poslanec KSČM Zdeněk Ondráček, bývalý člen pohotovostních oddílů VB v roce 1989, nebo další poslanci – Jaroslav Foldyna a Lubomír Volný,“ zamíchali do toho Valášek s Kundrou.

Stejným směrem uvažoval nad článkem i generál Petr Pavel. „V souvislosti s dnešním nočním zásahem NCOZ se mi vybavila jedna součást náborové základny ruských zpravodajských služeb u nás. Jsou různé způsoby uctění památky zesnulých při osvobození naší země. Hrdý a důstojný a pak třeba tento,“ napsal s fotografií ruského motorkářského spolku „Nočních vlků“, kteří si v květnových dnech přijíždějí do Prahy připomenout konec 2. světové války.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vystrčil nebude rád. Václav Klaus udeřil do stolu. Jde o Zemanovo zdraví a o článek 66

20:01 Vystrčil nebude rád. Václav Klaus udeřil do stolu. Jde o Zemanovo zdraví a o článek 66

Bývalý prezident Václav Klaus je přesvědčen, že Kancelář prezidenta republiky nepodává veřejnosti do…