Zdechovský: Někteří lidé by neměli mít právo volit

20.02.2022 18:28 | Seriál

Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) se na svém twitterovém profilu rozohnil nad nápisem, který vznikl u domu poslance Antonína Tesaříka (KDU-ČSL). „Naprostý hnus,“ napsal mimo jiné Zdechovský.

Zdechovský: Někteří lidé by neměli mít právo volit
Foto: Archiv TZ
Popisek: Tomáš Zdechovský, poslanec Evropského parlamentu za KDU-ČSL

„Naprostý hnus! Někteří lidé by holt měli projít zkouškou, jestli mohou vůbec volit. Doufám, že je rodina Antonína Tesaříka v pořádku,“ napsal Zdechovský na Twitteru.

Fotografii s nápisem „Tesařík je zrádce“ zveřejnila policie. „Prověřujeme případ nasprejování nápisu před jedním z bytových domů v Hodoníně. Ve věci jsme zahájili úkony tr. řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a podařilo se nám ustanovit i vyslechnout podezřelého. Právní kvalifikace skutku nemusí být konečná,“ uvedla policie na Twitteru.

K situaci před Tesaříkovým domem došlo poté, co iniciativa Chcípl PES uveřejnila osobní bydliště členů Parlamentu, kteří hlasovali pro pandemický zákon. Nakonec je však změnila na adresy pracovní. Mezitím ovšem řada vysokých státních činitelů vystoupila s ostrým prohlášením. Kromě ministrů Válka a Rakušana také senátorka Miroslava Němcová.

„Zmíněné adresy se dozajista nebudou shodovat s adresou trvalého bydliště poslanců, ale jsou to adresy kanceláří nebo míst podnikání, pokud si je poslanci neumísťují domů. Vyzvali jsme lidi, kterým není lhostejný osud našeho národa, k pokojné demonstraci a k vyjádření nesouhlasu. Volají nám lidé, kteří se nás ptají, zda nebudeme něco organizovat u nich, protože se nedostanou do Prahy. Vzhledem k situaci, do které nás přivedla vláda Petra Fialy, která narychlo v úterý ráno oznámila, že bude projednávat novelu pandemického zákona tentýž den, aniž splnila legislativní podmínky, tedy desetidenní lhůtu projednání zrychleného jednání,“ konstatoval ve středu Jakub Olbert (Chcípl PES).

Hlasovali pro pandemický zákon? 8. schůze, 58. hlasování, 2. února 2022, 22.02: Novela z. o mimoř. opatřeních při epidemii onem. covid-19“

Zdroj: PSP.cz

Spornou novelu padnemického zákona nakonec v závěru týdne koaliční většina protlačila dál. V pátek Sněmovna totiž přehlasovala senátní veto, prezident Miloš Zeman již dříve ohlásil, že předlohu podepíše.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Andrej Babiš byl položen dotaz

Nemyslíte, že si za vyhrocenou kampaň můžete do značné míry sám?

Nebyl jste to náhodou vy, kdo neuměl nic jiného než útočit na své protivníky? Řekl byste, že jste politik, co umí dělat kompromisy nebo ustoupit? Vždyť se proti vám staví i vlastní členové hnutí nebo bývalý koaliční partneři. Proč asi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ona je vožralá?“ Štvanice na mluvčí Pavla nekončí. Žantovský a Gabal zakročili. Marně

8:20 „Ona je vožralá?“ Štvanice na mluvčí Pavla nekončí. Žantovský a Gabal zakročili. Marně

Po jednoznačném vítězství Petra Pavla v prezidentských volbách na sebe překvapivě strhl největší poz…