Zdeněk Zbořil promluvil o Jiříně Šiklové a dalších milovnících petic. Nebude se jim to líbit

01.07.2017 16:09

Politolog Zdeněk Zbořil se v rozhovoru pro První zprávy.cz vyjádřil k situaci v amerických i českých médiích. Obul se nejen do americké CNN.

Zdeněk Zbořil promluvil o Jiříně Šiklové a dalších milovnících petic. Nebude se jim to líbit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Zbořil
reklama

CNN tento týden přiznala, že vydala zprávu, která nebyla dostatečně podložena fakty. Zaplatili za to tři její pracovníci. Přišli o práci. Zbořil v této souvislosti připomněl slova velkého spisovatele Marka Twaina.

„Jak řekl Mark Twain: ‚Máme mnoho zákonů na ochranu tisku, ale žádný na ochranu před tiskem.‘ A to se všechno vrací, první válka, druhá válka, studená válka a tou první obětí je pravda, a něco jako čest nebo morálka pracovníků v médiích. Teď už máme přemíru různých sdělovacích prostředků a spoustu informací a nyní je snahou ty informace omezovat cenzurou a ani Listina lidských práv nám nezaručí úplnou informovanost, to se dá omezit zákonem,“ prohlásil Zbořil.

Celý rozhovor naleznete zde

Zpravodajství CNN je prý postaveno tak, aby působilo na podvědomí posluchače a pracovníkům televize nejde už ani tak o pravdu, jako spíš o snahu ovlivnit lidi. I pro tuto televizi je ovšem citelnou ranou, když ji prezident USA Trump obviní z toho, že šíří lži. Českým kritikům Trumpa se to prý nemusí líbit, ale pořád je to prezident USA, který má ze své pozice nemalý vliv.

Něco podobného prý vidíme i dnes v Česku. Ve veřejnoprávní České televizi vystupují stále stejní lidé, kteří se vyznačují tím, že čas od času podepíší nějakou petici. Teď zrovna podepisují petici o záchranu demokracie v ČR. Zbořil do téhle skupiny řadí třeba socioložku Jiřinu Šiklovou, byť uznává, že tato dáma umí vyslovit také velmi poutavé názory a produkuje pronikavé myšlenky. Prý ale ona a jí podobní lidé podepsali už tolik podivných petic, že se jim nedá příliš věřit.

„Bohužel už se podepsali pod tolik podivných prohlášení, že prostě se jim věřit nedá,“ uzavírá Zbořil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

21:31 Tomu nebohému generálovi to ještě neřekli... Od koho by tenhle voják na Hradě přijímal rozkazy? Stonjeková objevila úplně jiného favorita

„Tomu nebohému generálu Pavlovi nikdo ještě neřekl, že on prezidentem nebude,“ lituje komentátorka K…