Zděšení v Rakousku: Balkán začínají ovládat muslimové. Je to vážné

28.06.2017 13:20

Server německého deníku Die Welt přinesl slova rakouského ministra obrany Hanse Petera Doskozila. Ten dal najevo, že se obává postupující islamizace Balkánu. Varoval před snahou muslimských zemí, které se mohou pokusit získat tento evropský poloostrov pro sebe.

Zděšení v Rakousku: Balkán začínají ovládat muslimové. Je to vážné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rakouská vlajka

„Na Balkáně probíhá plíživá islamizace. Nad vlivem EU se tu smráká, zatímco Turecko a Saudská Arábie zde posilují své pozice, prohlásil rakouský ministr obrany. Vliv Turecka se projevuje především v Kosovu, Srbsku a Albánii. Dobrá zpráva to prý rozhodně není ani pro NATO, protože hrozí, že se v alianci bude stupňovat napětí, pokud bude Turecko budovat a posilovat vojenská působiště v těchto zemích.

Celý článek v němčině naleznete ZDE.

Pokud nebude Turecku ustupovat demokratické Německo a další země a budou dál prosazovat demokracii na Balkáně, stabilita v regionu nemusí být podle Doskozila v regionu ohrožena. Po celá desetiletí byl Balkán vnímán jako území, na jehož rozvoji má zájem především EU. Nyní tu však stále významnější roli hraje Turecko a Rusko, takže pozice EU je ohrožena. Evropští politici sice balkánským zemím v minulosti slibovali, že jednou vstoupí do Evropského společenství, jenže tento proces se táhne mnoho a mnoho let, a mnozí lidé žijící na Balkáně dnes Turecko a Rusko vnímají jako důležitější partnery.

Rakousko není členem NATO, Turecko totiž nesouhlasí s užší spoluprací aliance s Rakouskem. V tuto chvíli naši jižní sousedé spolupracují s NATO jen volně a poskytují alianci asi 700 svých vojáků. Pakliže se tento počet v budoucnu sníží, existuje obava, že se Turecko pokusí tuto mezeru vyplnit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vybafne na vás Lenin? Ne, něco horšího. Historka z EU od Ivana Davida. Ale smát se nebudete

12:26 Vybafne na vás Lenin? Ne, něco horšího. Historka z EU od Ivana Davida. Ale smát se nebudete

Europoslanec za SPD Ivan David vzpomněl ve svém facebookovém příspěvku komunistického politika Vladi…