Zdražování jídla: Profesor mluví o drastických číslech. Žádných pět procent...

23.01.2014 7:05 | Zprávy
autor: jav

Deník Blesk informuje, že po předvánočním zásahu České národní banky drasticky rostou ceny potravin a důsledky oslabení české koruny jsou ještě horší, než se čekalo. Už i samy supermarkety přiznávají, že spotřebitelé pociťují důsledky rozhodnutí guvernéra Singera a dalších členů bankovní rady.

Zdražování jídla: Profesor mluví o drastických číslech. Žádných pět procent...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Guvernér ČNB Miroslav Singer přednášel na právnické fakultě na téma Krize eurozóny

Oslabení koruny vůči euru a dolaru mělo povzbudit Čechy, aby v předvánočním čase více nakupovali. Ekonomové však od začátku upozorňovali, že oslabení kurzu české koruny povede především ke zdražování. A to například i u základních potravin.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Jaroslav Komínek byl položen dotaz

Prezident

O jakých věcech, které mu nepřísluší, podle vás prezident rozhoduje? A proč by nemohl vystupovat do politiky, když je politik, kterého volilo nejvíce občanů ze všech politiků?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Milion euro z EU na „žurnalistické divadlo“. I pro šéfredaktora, co psal Babišovi

15:41 Milion euro z EU na „žurnalistické divadlo“. I pro šéfredaktora, co psal Babišovi

Evropský projekt „žurnalistického divadla“ má dát lidem „vypravěče, kteří dokáží jasně a přesně pops…