Zdrcený Topolánek po smrti Kubery. Už se kácí i v jeho lese

20.01.2020 20:14 | Zprávy
autor: jma

Bývalý předseda ODS a kandidát na prezidenta Mirek Topolánek je zdrcen ze smrti předsedy Senátu Jaroslava Kubery a připomíná, že v poslední době zemřeli i další jeho kolegové ze Senátu. „Ten rok nezačal vůbec dobře, odešli tři kolegové ze Senátu, loni Milan Balabán, letos už Adolf Jílek a teď Jarda Kubera,“ bilancoval Topolánek s tím, že „už se kácí v jeho lese“.

Zdrcený Topolánek po smrti Kubery. Už se kácí i v jeho lese
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mirek Topolánek

Topolánek v rozhovoru pro Českou televizi litoval ztráty Jaroslava Kubery a připomněl i smrt senátora Milana Balabána. „Milan byl takový klidný, uvážlivý člověk, Jarda byl jeho přesný opak, byl kontroverzní, někdy přehnaně upřímný a dal se označit jako enfant terrible české politiky,“ řekl Topolánek.

„Mám pocit, že s nimi odchází celá ta polistopadová epocha. Kubera jako druhý nejvyšší ústavní činitel bude české politice chybět moc a mně bude chybět i osobně. Je to pro mě špatný den, špatný rok, ta zpráva mě zasáhla,“ byl evidentně zdrcený Topolánek.

Přesto popsal, že s Kuberou nikdy nebyl velký kamarád. „My jsme nebyli nikdy úplně kamarádi, spíše soupeři, protože já jsem byl předsedou klubu ODS a vlastně jeho nadřízený a mně vadily jeho rozvláčné projevy v Senátu. Ale vždy jsme všechny spory dokázali hodit za hlavu, a vycházeli jsme spolu. Kamarád byl pro mě Milan Balabán, ten mi bude chybět moc,“ dodal zkroušený Topolánek a začal vyjmenovávat Kuberovy přednosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babičky pláčou kvůli větrným elektrárnám. Poslankyně ukázala řešení

14:30 Babičky pláčou kvůli větrným elektrárnám. Poslankyně ukázala řešení

DENÍK POSLANKYNĚ Plocha, na níž je možné stavět větrné elektrárny, se díky zásahu Filipa Turka zmenš…