Zdrogovaní a bez dokladů. Policie má ve středních Čechách problém, lidé jsou v ohrožení

21. 8. 2018 21:56

Řidiči, kteří řídí automobil pod vlivem drog, jako jsou amfetamin či metamfetamin a jiné návykové látky, i přes zákaz řízení, se to na Kladensku začíná hemžit. Jen v tomto roce místní policie zaznamenala už třetí takový případ.

Zdrogovaní a bez dokladů. Policie má ve středních Čechách problém, lidé jsou v ohrožení
Foto: Archiv
Popisek: Ilustrační foto

Posledním takový případem se policisté zabývali v pondělí před devatenáctou hodinou, když v Lidické ulici ve Slaném zastavili ke kontrole vůz Škoda Octavia, kterou řídila devětatřicetiletá žena. Vozidlo řídila i přes to, že má od ledna letošního roku do ledna 2019 platný zákaz řízení všech motorových vozidel, který vydal Okresní soud Kladno.

Policisté proto podezřele se chovající ženu vyzvali i k testu na drogy. Ten posléze prokázal pozitivní výsledek na látku amfetamin/metamfetamin. V současné době je řidička podezřelá z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Téhož dne byl na Okresní státní zastupitelství v Kladně předán případ dalšího hříšníka, kterým byl šestašedesátiletý muž z Kladenska. Toho zastavila policejní hlídka koncem měsíce července ve vozidle Peugeot na náměstí T. G. Masaryka v Unhošti. Dechová zkouška mu naměřila až 2,41 promile alkoholu v dechu. Případ řidiče je nyní prošetřován jako podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Fotogalerie: - Srpen 1968 v Liberci

21. srpna 1968 v Liberci
21. srpna 1968 v Liberci
21. srpna 1968 v Liberci
Srpen 1968 v Liberci
21. srpna 1968 v Liberci
21. srpna 1968 v Liberci

Do třetice je z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí podezřelý i devětadvacetiletý řidič, který v brzkých ranních hodinách začátkem srpna 2018 při silniční kontrole v Kladně v ulici Kročehlavská neuposlechl policejní výzvu a začal ujíždět. Policisté podezřelého řidiče nakonec dopadli a zjistili, že muž má uložen zákaz řízení motorových vozidel po dobu dvou let do června 2020.

Původní zdroj ZDE.

To ale nebylo vše, muž měl zároveň pozitivní zkoušku na látku amfetamin/metamfetamin. Lékařské vyšetření v kladenské nemocnici odmítl. Podezřelého řidiče policisté zadrželi. V důsledku nejen těchto případů policie řidiče vybízí, aby neusedali za volant po požití alkoholu ani jiné návykové látky, a předešli tak nešťastným dopravním nehodám.

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Katastrofa? Migrace přinese Česku tuberu. Nemáme to jak řešit, uvedl lékový expert. A vytáhl další fakta

18:50 Katastrofa? Migrace přinese Česku tuberu. Nemáme to jak řešit, uvedl lékový expert. A vytáhl další fakta

Farmaceut Richard Pfleger na serveru Kupředu do minulosti varoval před nemocemi, které mohou migrant…