Že je Hillary Clintonová smrtelně nemocná? No, kolují takovéto materiály

29.08.2016 11:18

Prezidentská kandidátka amerických demokratů Hillary Clintonová musí po aféře s e-maily a financováním své nadace vyvracet další vážná obvinění. Konzervativní média tentokrát spekulují o jejím vážném zdravotním stavu a údajné podlomené zdraví využívá v boji proti Clintonové také její republikánský rival Donald Trump.

Že je Hillary Clintonová smrtelně nemocná? No, kolují takovéto materiály
Foto: timesunion.com
Popisek: Bývalá americká ministryně zahraničí Hillary Clinton

První spekulace o zdraví Clintonové se objevily již v prosinci 2012, kdy byla tehdejší šéfka americké diplomacie hospitalizována s otřesem mozku. Konzervativní média a Clintonové političtí odpůrci od té doby čas od času upozorňovali na jisté změny v jejím chování. Faktem však zůstává, že svými reakcemi k podobným spekulacím sama zavdala příčiny. Při jednom rozhovoru s novináři například Clintonová na jeden z dotazů reaguje nekontrolovaným pohybem své hlavy.

Jindy zase Clintonová při svém vystoupení před voliči náhle ztrácí nit a několik vteřin hledí s prázdným pohledem do publika. Známá je také fotografie, kdy příští rok sedmdesátileté manželce bývalého amerického prezidenta pomáhají její strážci do schodů. Před několika dny výše zmíněné spekulace zesílily po zveřejnění jejích údajných zdravotních záznamů, které měla připravit Dr. Lisa Bardack v únoru a březnu 2014.

Informace o chatrném zdraví Clintonové byly na omezenou dobu zveřejněny před třemi týdny na Twitteru s tím, že demokratická kandidátka bojuje již tři roky se stařeckou demencí. Mainstreamová média záznamy ihned označila za zfalšované, ale trhavé pohyby Clintonové při rozhovoru s novináři by naopak tuto variantu potvrzovaly. Spekulací v posledních dnech využil ve svém boji o přízeň voličů Donald Trump, kterého podpořil bývalý starosta New Yorku Rudy Giuliani či bývalá republikánská guvernérka Aljašky Sarah Palin.

Palin se na svém facebookovém profilu vedle všech uvedených informací podivuje nad tím, proč Clintonová i v horkém srpnovém počasí stále nosí teplé oblečení. Palin je rovněž podezřelé, že Clintonová téměř tři čtvrtě roku neuspořádala žádnou tiskovou konferenci, kde by podle svých kritiků měla konečně odpovědět na otázky spojené s financováním Nadace Clintonových a využíváním osobní e-mailové schránky v době, kdy působila v čele ministerstva zahraničí.

Vedle demence se spekuluje o tom, že Clintonová trpí autismem, Parkinsonem či degenerativní nemocí, která jí ztěžuje polykání. Tomu by například nasvědčovalo její časté kašlání při vystoupeních před voliči. Pozornosti neušel ani Clintonové poněkud exaltovaný smích, který často trvá „delší dobu“ než u běžné populace. Vedle toho se dokonce hovořilo o tom, že má pohlavní nemoc syfilis. A to kvůli podivně vypadající lézi na jejím jazyku.

Samotná Clintonová a její tým se však prakticky k žádné z těchto spekulací nijak konkrétněji nevyjádřily. Mainstreamová média jejímu údajnému zhoršujícímu se zdravotnímu stavu nepřikládají žádnou pozornost a každé další podezření smetou ze stolu s tím, že mají pouze snížit její vyhlídky na úspěch v listopadových volbách. Zatím se však nezdá, že by zdravotní stav demokratické kandidátky znepokojoval voliče. Podle aktuálních průzkumů má Clintonová do Bílého domu blíž než Donald Trump.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Josef ProvazníkTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vrchol kampaně v Jihlavě: Koncert pro Vystrčila, koncert pro slušnost. Němcová dorazí s kyticí

21:46 Vrchol kampaně v Jihlavě: Koncert pro Vystrčila, koncert pro slušnost. Němcová dorazí s kyticí

Za pár dní se dosavadní předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v Jihlavě utká bezesporu v jednom z nej…