Že jsou homosexuálů jen 4 procenta? Český vědec má úplně jiné údaje

19.04.2016 6:41 | Zprávy

Mezi Čechy je více než čtyři procenta homosexuálů. Uvádí to výzkum profesora biologie z pražské Přírodovědecké fakulty Jaroslava Flegra. Výsledky přinesl server Echo24.cz.

Že jsou homosexuálů jen 4 procenta? Český vědec má úplně jiné údaje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sex. Ilustrační fotografie.

Flegrův průzkum, který získal v některých dotaznících až kolem 40 tisíc odpovědí, přináší překvapivá zjištění. "Náš sexuální život je rozmanitější, než si představujeme," říká o výsledcích Flegr. Mezi českými muži je 6,7 % neheterosexuálů, mezi ženami 11,5 %, tvrdí mimo jiné průzkum. Z žen, které se označují za heterosexuálky, si homosexuální sex vyzkoušelo 22 %, z heterosexuálních mužů 12 %, dodává.

„Ta zažitá čtyři procenta homosexuálů v populaci se tedy ukázala jako silně podhodnocená. Dnes se lidé minimálně v anonymních internetových dotaznících nestydí a nebojí přiznat jinou orientaci a ve výzkumech se to projevilo,“ myslí si vědec.

Původní text ZDE.

Flegr také ve svém výzkumu poukázal na oblíbenost sadomasochistických pratik. Svázání si vyzkoušelo 47 % žen, 28 % mužů, 29 % se od partnera nechala v rámci sexuálních hrátek znásilnit. Flegr se výzkumem sadmoasochismu zabývá již dlouho, nyní se mimo jiné snaží zjistit korelaci mezi sklonem k násilí v sexu a toxoplazmózou. 
 
Neuvěřitelné je také číslo ukazující na sex se zvířetem. Ten přiznalo 5,8 % žen a 4,4 % mužů.
 

 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Mgr. Nina Nováková byl položen dotaz

Prosím o vysvětlení

Četl jsem tento (https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Novakova-KDU-CSL-Plevel-v-ceskem-pravnim-radu-aneb-Lex-Schwarzenberg-757872) článek na PL a vůbec nechápu, o čem je řeč? Hned v prvním odstavci se píše o nějakých normách z dob socialismu, které stále platí a kvůli kterým z n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

NATO, ale bez pomoci USA, proti „oslabenému“ Rusku? Analytik odtajnil mrazivá čísla

15:58 NATO, ale bez pomoci USA, proti „oslabenému“ Rusku? Analytik odtajnil mrazivá čísla

Docházejí tanky, dochází munice, dochází hlavně u dělostřelectva, tvrdí články v západních médiích o…