Zelenskyj: 9 Ukrajinců zemřelo při odstraňování min. I za to mohou Rusové

08.05.2023 8:45 | Ze sítí

Ruský teroristický stát páchá jednu hrůzu za druhou. V sobotu zavraždil 9 Ukrajinců, kteří odstraňovali miny z ukrajinské půdy, miny, které ohrožují i ženy a děti. Miny, které nastražili Rusové. Rusové, kteří do světa vnášejí chaos a smrt. Tak to vidí ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, který znovu poděkoval všem, kteří tomuto chaosu čelí a pomáhají ruské hrůzy zarazit.

Zelenskyj: 9 Ukrajinců zemřelo při odstraňování min. I za to mohou Rusové
Foto: Screen FB Volodymyra Zelenského
Popisek: Volodymyr Zelenskyj

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj označil minulý týden za velmi plodný pro Ukrajinu. V minulém týdnu Ukrajincům pomohla řada zemí – od Spojených států po Nový Zéland, od Nizozemska a Belgie po Chorvatsko. Jedním dechem dodal, že on, ale i další politici pracují na tom, aby nadcházející týden byl stejně plodný. Jednal prý kvůli tomu s řadou politiků. O nových protiruských sankcích i nových dodávkách zbraní.

„Je velmi důležité, aby svět věděl o každém faktu ruského teroru proti našemu lidu, aby se ve světě mluvilo o tom, co teroristický stát dělá a jak chráníme život. Jsem vděčný každému, kdo nám pomáhá šířením pravdy o ruských úderech a ostřelování, o brutalitě okupantů, která se nezastaví ani na den! Nekonečný ruský teror proti Nikopolu, brutální ostřelování města Cherson a oblasti, údery na město Charkov a oblast, teror proti vesnicím v pohraničních oblastech Černihovské a Sumské oblasti, peklo v Doněcké oblasti... Jen včera a jen při jednom ruském útoku na Chersonskou oblast zahynulo devět Ukrajinců – zabývali se odminováním, obnovováním bezpečnosti pro lidi. Upřímnou soustrast příbuzným a přátelům zemřelých,“ vrátil se k sobotní tragédii.

„Ničení bezpečnosti, přinášení smrti a chaosu, to vše dělá teroristický stát. A každý, kdo pomáhá Ukrajině obnovit bezpečnost, každý, kdo posiluje partnerství mezi zeměmi v Evropě v zájmu bezpečnosti, v zájmu společné síly, každý, kdo vyvíjí tlak na teroristický stát – ti všichni jsou obránci míru. Děkuji všem na světě, kteří jsou s Ukrajinou, kteří podporují naše vojáky,“ pokračoval Zelenskyj.

Ukrajinským vojákům provolal slávu a poděkoval jim za to, jak brání svou vlast.

„Chválím 3. samostatnou útočnou brigádu a 24. samostatnou mechanizovanou brigádu za úspěšné zničení teroristů v Doněcké oblasti! Děkuji vám, bojovníci! 57. samostatné motorizované pěší brigádě, 93. mechanizované brigádě. Díky vám všem, chlapci, za hrdinnou obranu pozic a za příkladný odpor! Dobrá práce!“

Poděkoval také bojovníkům 128. samostatné horské útočné brigády a 35. samostatné brigádě námořní pěchoty pojmenované po kontradmirálu Michailu Ostrohradském. A spolu s nimi poděkoval i mnoha dalším vojákům.

A poté se rozloučil zvoláním „sláva Ukrajině“.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Martin Exner byl položen dotaz

Koho myslíte těmi nácky?

Turka? A koho považujete za demokratické strany? Přijde mi, že problém této vlády je, že pokud nejde o vládní stranu nebo o názor, který prosazujete vy, tak je vše ostatní nedemokratické, populistické, dezinformační atd. Zamyslel jste se třeba vy sám nad tím, že něco děláte špatně, když se tak daří ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Za to můžeš především ty, vyhulena hlavo!, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseClinton , 08.05.2023 9:03:35

|  12 |  0

Další články z rubriky

 Hůř, než si Macron i Brusel myslí. Z těchto voleb mají vážně děs

10:50 Hůř, než si Macron i Brusel myslí. Z těchto voleb mají vážně děs

Ve Francii je momentálně horko a schyluje se k bouřce. Jenže nejde o počasí, ale o politiku. Po neús…