Zelenskyj: Tanková pěst Ukrajiny ochrání Evropu a svět

26.01.2023 8:26 | Ze sítí

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj promluvil o tankové pěsti, která má ochránit Evropu a svobodný svět před Ruskem. Tato pěst se díky rozhodnutí Američanů, Němců a dalších zemí začne formovat na Ukrajině. Pěst stvořená z moderních tanků. A hned začal mluvit o tom, že Ukrajinci budou potřebovat také letadla a další techniku.

Zelenskyj: Tanková pěst Ukrajiny ochrání Evropu a svět
Foto: Volodymyr Zelenskyj FB
Popisek: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Volodymyr Zelenskyj sdělil svým spoluobčanům, že středa byla pro Ukrajinu velkým dnem. Dnem, kdy se Němci rozhodli poslat na Ukrajinu své tanky Leopard 2 a kdy Američané přislíbili poslat tanky Abrams.

„Musíme vytvořit tankovou pěst svobody, jejíž údery nedovolí tyranii znovu povstat,“ sdělil svým spoluobčanům. „Dnešní den jsem začal rozhovorem s kancléřem Scholzem, především o tancích Leopard pro Ukrajinu. A přesně takový rozhovor jsme očekávali. Děkuji panu kancléři, všem německým politikům a veřejným činitelům za jejich ochotu posílit obranu Evropy! Je tu velmi silný krok ze strany Spojených států - tak začíná den v Americe. Ukrajina přijme Abramse, děkuji za toto rozhodnutí. Osobně děkuji panu prezidentu Bidenovi, děkuji Kongresu, děkuji každé americké rodině za hmatatelnou sílu amerického globálního vedení!“ pokračoval.

Zásadní podle Zelenského je, aby tanky přišly v co největším počtu a co nejrychleji. Stejně tak je podle ukrajinského prezidenta zásadní rychlost výcviku nových tankových posádek. A vedle dodávek tanků se spolupráce s Ukrajinou musí projevit i v dalších oblastech.

„Dnes jsem hovořil s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem. Musíme odblokovat dodávky raket dlouhého doletu na Ukrajinu, je pro nás důležité rozšířit spolupráci v oblasti dělostřelectva, musíme dosáhnout dodávek letadel na Ukrajinu. Je to sen. A to je úkol. Důležitý úkol pro nás všechny,“ uvedl Zelenskyj.

Čím rychlejší a rozsáhlejší vojenská pomoc Ukrajině bude, tím rychleji Ukrajina porazí ruské agresory.

Zelenskyj také prozradil, že se setkal s vysokým komisařem OSN pro uprchlíky. Hledají společně cesty, jak dostat zpět domů na Ukrajinu lidi, které unesli ruští okupanti. Zelenskyj má za to, že tady musí sehrát klíčovou roli OSN.

Poté poděkoval vojákům, že nadále zadržují nepřítele na Donbase. Přes velmi silný tlak setrvávají na svých pozicích a bojují za svou vlast. Podle Zelenského se jednoho dne i tito muži dočkají ukrajinského vítězství.

Nakonec přidal rozloučení „sláva Ukrajině“.

 

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Mgr. Karel Krejza byl položen dotaz

obrana

Dobrý den, sám tvrdíte, že je naše vojenská technika zastaralá a nedostatečná. Jak pak ale vysvětlíte, že jsme zbraně, munici a další věci vyváželi na Ukrajinu? Nemám nic proti podpoře Ukrajiny, ale teď to vypadá, že jsme to dělali na náš úkor. Je to tak? Nedávno se také hodně mluvilo o regulaci zbr...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Co jste dohodli v Paříži, půjdou vojáci na Ukrajinu? Dostal jsem dlouhý proslov, ale odpověď ne, říká pro PL poslanec

22:31 Co jste dohodli v Paříži, půjdou vojáci na Ukrajinu? Dostal jsem dlouhý proslov, ale odpověď ne, říká pro PL poslanec

Prohlášení slovenského premiéra Roberta Fica (SMĚR-SD) o posílání vojáků na Ukrajinu vyvolalo rozruc…