Zelenskyj: V Rusku panuje strach. Právem

02.01.2023 7:48 | Ze sítí

Nový rok pro Ukrajince začal tak, jako ten starý skončil. Rusové se pokusili rozsévat smrt. Ukrajinská armáda podle Zelenského sestřelila desítky íránských dronů. Prezident Volodymyr Zelenskyj v projevu ke svým spoluobčanům prohlásil, že v Rusku panuje strach. Rusové se podle Zelenského bojí právem. Rusové prý totiž dobře vědí jednu věc.

Zelenskyj: V Rusku panuje strach. Právem
Foto: Volodymyr Zelenskyj FB
Popisek: Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj popřál Ukrajincům úspěšný rok 2023 a prozradil, že v noci na první den v novém roce bylo sestřeleno 45 íránských sebevražedných dronů, které proti Ukrajině využívá Ruská federace.

„Děkuji našim vzdušným silám - pilotům, protiletadlovým bojovníkům. Na jejich kontě je 33 ,Šahídů'. Vyjadřuji vděčnost protivzdušné obraně našich pozemních sil za dalších 12 sestřelených íránských dronů. Dobrá práce, hoši!“ pravil Zelenskyj.

„Ruští teroristé byli ubozí a do letošního roku vstoupili stejně. Naši obránci byli úžasní a 1. ledna se předvedli velice dobře. Víte, v těchto dnech bylo jasně vidět, jak moc jsme se mentálně, lidsky vzdálili tomu, v čem Rusko ,vře'. Náš smysl pro jednotu, autenticitu, život jako takový - to vše dramaticky kontrastuje se strachem, který v Rusku panuje. Oni se bojí. Je to cítit. A bojí se právem. Protože prohrávají. Drony, rakety ani nic jiného jim nepomůže. Protože jsme spolu. A oni jsou spolu jen se strachem. A Ukrajině nevezmou ani rok, nevezmou nám nezávislost. My jim nic nedáme,“ pokračoval ukrajinský prezident.

Poděkoval také těm, kteří hodinu za hodinou, den za dnem, noc za nocí, bojují s ruskými agresory přímo na frontě. Zdůraznil také, že Ukrajinci si pamatují všechny útoky na Cherson, Charkov, Nikopol a na další města a oplácí je. Podle Zelenského je oplácí tak, aby to Rusové pocítili.

Poděkoval také energetikům, kteří obnovují energetickou síť opakovaně oslabovanou ruskými útoky. K těm dochází den co den. Zelenskyj je však přesvědčen, že Ukrajinci tak jako tak nakonec zvítězí.

„Uděláme vše pro to, aby se tak stalo! Sláva všem našim bojovníkům! Sláva každému, kdo pracuje pro vítězství Ukrajiny! Sláva Ukrajině!

 

 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Tomio Okamura byl položen dotaz

Co je podle vás příčinou vašeho neúspěchu?

Podle mě to souvisí i s tím, že se jste chytli papalášské manýry. Už jsem to třeba psala panu Fialovi, když tvrdil, jak je neetické někomu odebrat náhrady, když nepracuje a co myslíte, odpověděl mi alespoň? Ne. Vám už také většina z nás nestojí ani za odpověď. Dřív jste byli mnohem otevřenější. Naví...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

21:49 Švýcarský summit o Ukrajině: Biden chyběl, Zelenského to rozrušilo

Kolem 100 zemí a organizací se účastní dvoudenní konference ve Švýcarsku, která má nalézt cestu k mí…