Zeman a Zaorálek k sobě mají blíž, než jsou ochotni přiznat. Erik Best odhaluje, co se skrývá pod Zemanovým deštníkem

09.02.2015 21:08

Novinář Erik Best si všímá rozepří prezidenta Miloše Zemana s ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem (ČSSD) a dospívá k zajímavému závěru. Oba muže ve skutečnosti cosi spojuje, i když jeden chce být proruský a druhý proamerický.

Zeman a Zaorálek k sobě mají blíž, než jsou ochotni přiznat. Erik Best odhaluje, co se skrývá pod Zemanovým deštníkem
Foto: Petr Merta
Popisek: Americký novinář Erik Best

Mezi prezidentem Milošem Zemanem a ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem to občas zajiskří. Dobrým příkladem může být spor o vypořádání se s Islámským státem. Zatímco prezident vyzývá ke společné akci v zásadě celého světa proti radikálům, Zaorálek odmítá vyhlašování "křižáckých tažení". Za to mu chce Zeman darovat defétistický Chamberlainův deštník.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Oba politici se ale shodují na tom, že jednostranné akce Spojených států nikam nevedou, což ukázal příklad Iráku a Libye. Podle Zaorálka je třeba hledat nové způsoby, jak používat sílu, a Zeman volá po větší roli OSN, takže se k sobě zase přibližují.

Celý komentář ZDE

"Zeman chce být proruský a chápe, že antiterorismus může posloužit k tomuto účelu. Zaorálek chce být proamerický, ale ví, že antiterorismus pro to není to správné téma. A tak je navzdory všem jejich odlišnostem vzájemně spojuje právě odpor vůči americkému vojenskému unilateralismu," podotýká Best na svém webu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Euro ne! Dřel jsem jak mezek, očesali by mě. Já jsem Češka jak poleno, chci korunu. Petice Svobodných s Trikolorou a Soukromníky oslovila Čechy. Rychle roste

4:38 Euro ne! Dřel jsem jak mezek, očesali by mě. Já jsem Češka jak poleno, chci korunu. Petice Svobodných s Trikolorou a Soukromníky oslovila Čechy. Rychle roste

Jsem Češka jako poleno, měli bychom mít svoji měnu. V Německu na euru prodělali kalhoty! Euro? Celý …