Zeman chválil Středočeský kraj za dobrou spolupráci s Čínou

18.04.2016 14:30

Prezident Miloš Zeman pochválil Středočeský kraj za spolupráci s Čínou. Připomněl, že v regionu působí automobilka Škoda Auto, která má v Číně svůj největší trh. Zeman to dnes řekl v budově krajského úřadu při zahájení třídenní návštěvy středních Čech.

Zeman chválil Středočeský kraj za dobrou spolupráci s Čínou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident republiky Miloš Zeman
reklama

Hejtmanství udržuje vztahy s partnerskou provincií S'-čchuan. V Nymburku také vznikla první česko-čínská průmyslová zóna. Její obsazení čínskými investory má město zajišťovat ve spolupráci s krajem.

"Chtěl bych velice ocenit, že se Středočeský kraj intenzivně zabývá spoluprací s Čínou," prohlásil Zeman, podle nějž dobré ekonomické vztahy s touto zemí jsou jedním z důvodů, proč lze očekávat v budoucnu rozšíření exportních možností a také investice ve všech krajích.

Prezident připomněl, že při návštěvách krajů s sebou vozí knihu "Kladivo na hejtmany", kterou zpracoval Národní památkový ústav a která upozorňuje na neudržované památkové budovy. Středočeský kraj na tom podle Zemana moc dobře není, protože je veliký a už kvůli tomu má hodně zborcených památek. Asi v osmi případech jde přitom o krásné zámecké areály včetně parků. Kdyby se tyto zámecké areály opravily, získal by kraj podle Zemana hotely pro turisty, mimo jiné i z Číny, s jejíž provincií S'-čchuan spolupracuje.

Zeman má dnes v plánu ještě cestu do Vlašimi, kde si prohlédne závod společnosti Sellier & Bellot a setká se s představiteli města a lidmi na nádvoří vlašimského zámku. V úterý prezident zamíří na letiště u Bystřice na Benešovsku, do Berouna a Sedlčan. Ve středu má na programu návštěvu Jinců na Příbramsku, kde se setká mimo jiné se zástupci dělostřeleckého pluku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: spa
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svinstvo. Velé svinstvo. Hnus. Fendrych z Karlína se rozzuřil na muže, odsouzeného za psaní na Facebooku

20:20 Svinstvo. Velé svinstvo. Hnus. Fendrych z Karlína se rozzuřil na muže, odsouzeného za psaní na Facebooku

Komentátor Martin Fendrych se na serveru Aktuálně.cz zamyslel nad tím, že některé věci se opravdu po…