Zeman dnes v Izraeli: Podívá se k moři a odlétá domů

09.10.2013 11:01

Miloš Zeman dlouhodobě zdůrazňuje potřebu smysluplných investic. Na slavnostní večeři s izraelskými a českými podnikateli v Jeruzalémě to ještě rozvedl. Nejpodstatnějšími podle něho jsou investice do mladých lidí. Zeman ve středu končí svoji oficiální návštěvu ve Státu Izrael.

Zeman dnes v Izraeli: Podívá se k moři a odlétá domů
Foto: Radim Panenka
Popisek: Prezident si po návštěvě muzea našel čas i na oblíbené novináře
reklama

Večeře s podnikateli byla posledním bodem úterního programu české hlavy státu v Izraeli. Před tím Zeman navštívil památná biblická místa jako Olivovou horu, Getsemanskou zahradu nebo chrám Božího hrobu, který je vystavěn v místě původního hrobu Ježíše Krista.

Mohl tam být nový Beethoven…

Při večeři s českými a izraelskými byznysmeny Miloš Zeman výrazně vyzdvihl investice do mladých lidí. Ty jsou podle prezidenta nejpodstatnější. Při té příležitosti prezident Zeman vzpomněl na svoji prohlídku památníku holocaustu Jad Vašem, kde jsou i fotografie konkrétních dětí, které byly zabity v koncentračních táborech.

„Přitom mezi nimi mohl být nový Beethoven nebo nový Čajkovskij,“ uvedl prezident. Vyslovil se také pro vzájemné výměnné pobyty, a to nejen studentů, ale i mladých vědců či inženýrů.

Fotogalerie: - Zeman v Izraeli

Miloš Zeman  se Šimonem Perésem po příjezdu do pre...
Miloš Zeman a Šimon Perés během slavnostního cerem...
Miloš Zeman tiskne ruku Šimonu Perésovi
Miloš Zeman s prezidentem Izraele Šimonem Perésem
Miloš Zeman s premiérem Benjaminem Netanjahuem
Český prezident pokládá věnec u památníku Theodora...

Nejde jen o byznys, je to srdečné přátelství

Miloš Zeman ve svém projevu k podnikatelům a dalším osobnostem, mezi kterými byl i izraelský ministr vnitra, vyzdvihl česko-izraelské přátelství. V případě Izraele a Česka prý nejde jen o byznys, ale o skutečné srdečné přátelství.

Stejně tak bychom podle české hlavy státu měly vzájemně sdílet stejné hodnoty, jako je svoboda nebo nezávislost. Ze svaté země prezidentská delegace odletí ve středu večer. Během dne se Miloš Zeman vydá také k Mrtvému moři.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirátský europoslanec se chlubí, jak nám v Bruselu zavařil kvůli Xaverovi s Lipovskou. Chce přimět Jourovou, aby začala konat

9:06 Pirátský europoslanec se chlubí, jak nám v Bruselu zavařil kvůli Xaverovi s Lipovskou. Chce přimět Jourovou, aby začala konat

Zvoleni ekonomky Hany Lipovské, moderátora Luboše Xavera Veselého a publicisty Pavla Matochy do Rady…