Zeman je jak Mečiar, píše šéfredaktor Reflexu. Jenom ještě neunáší lidi

29. 8. 2013 9:29

V úvodníku magazínu Reflex si šéfredaktor Pavel Šafr klade otázku, zda je za současného stavu čas na obranu demokracie. Odpovědí je podle něj jednoznačné „ano“. A dokládá to pěti důvody, přičemž všechny souvisí s osobou prezidenta Miloše Zemana.

Zeman je jak Mečiar, píše šéfredaktor Reflexu. Jenom ještě neunáší lidi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

V poslední době prý Šafr slyšel několik výroků, že se v naší zemi neděje nic zvláštního a slova o ohrožení demokracie jsou jen projevem hysterie. Autoři těchto výroků jsou podle něj „buď slepí, nebo navedení“. Řítíme se prý do pasti omezené demokracie, které vládne fenomén prezidenta Zemana.

„Snese srovnání s Vladimírem Mečiarem, byť používá jiné metody,“ myslí si šéfredaktor Reflexu. „Je rafinovanější a chytřejší, nenechává zatím unášet lidi tajnou službou,“ přiznává Zemanovi. V cynismu a překračování pravidel je ale však prý už po půl roce dále, než kam to kdy dotáhl slovenský vůdce.

Následuje výčet toho, co podle šéfredaktora Šafra prezident napáchal. Volby prý vyhrál v nenávistné a xenofobní kampani, za pomocí manipulací a lží. Již od svého inauguračního projevu ostře útočí na sdělovací prostředky a do značné míry se mu je podařilo ochočit. Média prý upadla do stavu letargie a některá již zcela rezignovala na popis situace v zemi.

Následovala teatrální policejní akce, která sesadila Nečasovu vládu. Tento zásah do výkonné moci byl zcela neadekvátní spáchaným skutkům a prezident jej zpětně podpořil, čímž z celé akce udělal politickou hru a boj o moc. Následně jmenoval vládu ignorující rozložení sil v Parlamentu a přitom navíc označil ústavní zvyklosti za idiotské. A nakonec ještě zasahuje do svobodného rozhodování politických stran, když dopředu vyhlašuje, koho jmenuje či nejmenuje premiérem.

K tomu je podle Šafra třeba připočíst návrat komunistické rétoriky a personální čistky vlády, která nemá žádný mandát k vládnutí. „Je třeba říci, že situace je otřesná. A je divné, že toho pro svoji svobodu děláme my Češi tak málo,“ uzavírá pochmurně šéfredaktor Šafr.       

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je výprask! Janek Ledecký si to vyřídil s veřejnoprávním novinářem za články o jeho dceři Ester

9:24 To je výprask! Janek Ledecký si to vyřídil s veřejnoprávním novinářem za články o jeho dceři Ester

Český zpěvák a skladatel Janek Ledecký, hudebník a otec dvojnásobné olympijské vítězky Ester Ledecké…